Podčetrtek šokiral Rogaško in ji prizadejal visok poraz

Košarkarji iz Podčetrtka so prišli do zgodovinske zmage na svoji prvi tekmi v Ligi Nova KBM. V domači dvorani so bili boljši od Rogaške z rezultatom 77:58.

zvan
Rene Žvan in soigralci do zmage (foto: Kzs.si)

Novinec v prvi ligi

Košarkarji Term Olimia iz Podčetrtka so dosegli zgodovinsko prvo zmago v ligi Nova KBM. Kot prvak 2. SKL iz prejšnje sezone in kot najmanjši kraj v Sloveniji s prvoligašem so v premiernem nastopu med slovensko elito premagali Rogaško z devetnajstimi točkami razlike.

Kozjanski derbi, ki je napolnil dvorano v Podčetrtku, je v popolnosti pripadel varovancem trenerja Borisa Zrinskega. Igralci Term Olimia so nastopili izjemno motivirano in že v prvem polčasu postavili čvrste temelje za uspeh. Prvo četrtino so gostitelji, ki so imeli niz razpoloženih posameznikov in so prevladovali v večini segmentov igre (skok na koncu 55:27), dobili z 22:12, ob odmoru pa je razlika poskočila že na 22 točk. V nadaljevanju je Rogaška pod vodstvom Damjana Novakovića zaigrala nekoliko bolj organizirano, na začetku zadnje četrtine prišla na manj kot deset točk zaostanka (61:52), vendar zmage novincev iz Podčetrtka ni mogla preprečiti.

Pri klubu iz mesta od Sotli so izstopali Anže Cerkovnik (19 točk, met 9:13, 8 skokov), Nejc Strnad (17 točk), Mensud Julević (12 točk, 11 skokov) ter Nejc Buda (11 točk, 9 skokov), na drugi strani pa je dvanajst točk dosegel Dragan Đuranović.

Podčetrtani bodo že čez tri dni gostovali v Novem mestu, Rogaška pa bo skušala vtis popraviti 15. oktobra doma proti LTH Castings.