Podčetrtek presenetil Tajfun

V ponedeljek se je zaključilo 20. kolo Lige Nova KBM. Obračun med šentjurskim Tajfunom in Termami Olimia iz Podčetrtka so z rezultatom 75:81 dobili Podčetrtčani, ki so tako vknjižili peto zmago v tej sezoni.

Liga Nova KBM, 20. krog, 6.3.
Tajfun – TERME OLIMIA PODČETRTEK 75:81 (7:20, 20:22, 20:21, 28:18)
Grant 22, Vujasinović 14 (15 podaj), Banić 10; Strnad 22 (5 podaj), Gibbs 19, Julević 12.

V derbiju spodnjega dela lestvice, ki je zelo razvnel domače navijače, so zmago slavili gostje, ki so prednost z začetka dvoboja znali zadržati vse do konca tekme.

Podčetrtčani so v uvodnih štirih minutah naredili delni izid 11:2 in nato držali razliko vse do konca prve četrtine, ki so jo končali s prednostjo 13 točk. Tudi v nadaljevanju so imeli primat na igrišču, ob polčasu so vodili že 15 točk.

Obračun je bil zelo pomemben za obe moštvi, saj se medsebojni rezultati iz prvega dela sezone prenesejo v Ligo za obstanek. Tajfun je v nizu dveh porazov vknjižil še tretjega, Podčetrtčani pa so zmagali na drugem zaporednem gostovanju.

Čeprav so v zadnjih minutah domači stopili na plin, se približali zgolj na dve točki zaostanka (77:75), jim ni uspel popoln preobrat. Zmago Podčetrtčanov pa je s črte prostih metov potrdil Američan Gibbs.

Najboljši strelec šentjurske ekipe je bil tokrat Malcolm Grant, ki je dosegel 22 točk, prav toliko, 22 točk, je v dresu varovancev Andreja Žaklja dosegel Nejc Strnad.

V 21. kolu se bo Tajfun 10. marca v gosteh pomeril s Portorožem, Podčetrtek pa bodo dan kasneje gostoval pri LTH Castings.

Izjavi trenerjev po tekmi:

Jurica Golemac, trener Tajfuna:
“Podčetrtek je prišel do zaslužene zmage. Za uspeh smo igrali premalo agresivno in se prepozno zbudili. Čestitam ekipi Podčetrtka za zmago.”

Andrej Žakelj, trener Term Olimia Podčetrtka:
“Čestitam igralcem za zmago. Pokazali so pravi pristop, se držali dogovorov in igrali pametno. Na koncu smo imeli padec v igri, ki je bil posledica manjše rotacije igralcev. Vseeno mislim, da smo bili celotno srečanje boljši v vseh elementih in zasluženo zmagali. Že v soboto nas čaka nova težka tekma, zato ni časa za sprostitev.”