Podčetrtek brez milosti

V petek se je s tekmo Terme Olimia Podčetrtek – Portorož nadaljevalo 15. kolo Lige Nova KBM. Do visoke zmage so prišli domačini, ki so slavili z rezultatom 79:44. Dve tekmi Lige Nova KBM bosta na sporedu v soboto, preostali dve pa sta prestavljeni.

zakelj

Liga Nova KBM, 15. krog, 20.1.
TERME OLIMIA PODČETRTEK – Portorož 79:44 (19:8, 24:16, 17:5, 19:15)
(Cerkovnik 17 (8 skokov), Strnad in Buda (12 skokov) po 13; Rogelja 13, Škerbec 8, Radanovič 7)

V drugi tekmi 15. kola Lige Nova KBM so domači košarkarji prišli do tretje zmage v tej sezoni. Varovanci Andreja Žaklja so na četrti zaporedni tekmi na domačem igrišču prišli do druge zmage. V prejšnjem kolu so namučili Hopse, tokrat pa so visoko premagali Portorožane, ki ostajajo le pri eni zmagi. Tekma je bila praktično odločena že ob polčasu, na odmor so košarkarji iz Podčetrtka odšli s prednostjo 19 točk.

Že v prvi četrtini so si domačini po zaslugi razpoloženega Anžeta Cerkovnika priigrali enajst točk prednosti. Tudi v drugih desetih minutah so bili Podčetrtčani ves čas boljši nasprotnik, tekma pa je bila dokončno odločena v tretji četrtini. V njej je prednost domače ekipe narasla na 31 točk. Ob Cerkovniku, ki je bil s 17 točkami najboljši strelec tekme, sta se razigrala še Nejc Strnad in Nejc Buda (oba po 13 točk), ki je na koncu zbral 12 skokov. Najboljši strelec gostov, ki so že v prvi četrtini ostali brez poškodovanega Sebastjana Borseta, je bil Andraž Rogelja, ki je dosegel 13 točk.

V prihodnjem kolu bo ekipa Terme Olimia Podčetrtek gostovala v Domžalah pri aktualnih državnih prvakih (28. januar), Portorožane pa naslednja tekma državnega prvenstva čaka 3. februarja, ko bodo v 17. kolu v primorskem obračunu igrali proti Sixt Primorski. Svoj dvoboj 16. kola Lige KBM bodo proti ekipi LTH Castings odigrali 8. februarja.

Izjavi trenerjev po tekmi:

Andrej Žakelj, trener Term Olimia Podčetrtka:
“Čestitke fantom za pravi pristop. Mislim, da je bila obramba na visokem nivoju. Napredek je viden, vendar nas čaka še ogromno dela. Želim si, da bi še večkrat prikazali takšno igro kot danes.”

Konstantin Subotić, trener Portoroža:
“Od začetka do konca tekme je dominirala domača ekipa, ki igra v zelo dobri formi. Že pred tekmo sem napovedal, da nas čaka zelo zahtevno srečanje. Tekme nismo odigrali v polni postavi, poleg tega pa se nam je v uvodnih minutah poškodoval še en igralec. Svojim košarkarjem nimam kaj očitati, saj so dali vse od sebe. Ekipa iz Podčetrtka je bila tokrat dosti boljša, kar je na koncu pokazal tudi rezultat.”