Podčetrtek boljši od Gorenjcev, 33 točk Bubniča

V Ligi Nova KBM sta bila nocoj odigrana dva obračuna. Na zaostali tekmi 10. kola so do druge zmage v sezoni prišli košarkarji Term Olimia Podčetrtka, ki so ugnali LTH Castings, 14. kolo pa sta z medsebojno tekmo, ki so jo dobili Ljubljančani, odprla Portorož in Union Olimpija.

Liga Nova KBM, zaostala tekma 10. kroga, 11.1.
TERME OLIMIA PODČETRTEK – LTH Castings 84:76 (16:22, 25:14, 18:22, 25:18)
Strnad 21, Štruc 18, Cerkovnik 17 (12 skokov); Robbins jr. 28 (6 prid. žog), Rebec 20, Grubelič 10

V derbiju začelja Lige Nova KBM so košarkarji Term Olimia Podčetrtk zabeležili pomembno zmago v boju za obstanek v elitni druščini. Pod vodstvom novega stratega Andreja Žaklja so ugnali LTH Castings s 84:76.

V Podčetrtku sta se v zaostali tekmi desetega kola srečali ekipi, ki sta imeli do danes vsaka zgolj po eno zmago. Podčetrtani so jo dosegli v prvem krogu v začetku oktobra, Škofjeločani pa mesec dni kasneje. Odločitev o zmagovalcu je padla v zadnji četrtini. Domačini so v vodstvo prešli z delnim izidom 11:1, za katerega sta poskrbela Jure Štruc (18 točk) in Anže Cerkovnik (17 točk12 skokov), gostje so se vrnili na 78:76, dokončno pa sta domačim zmago prinesla Nejc Strnad (21 točk) in Mensud Julević (7 skokov). Pri gostih je tako izzvenel izkupiček Victorja Robbinsa, ki je dosegel 28 točk.

Košarkarji Term Olimia bodo na parket znova stopili v soboto, 14. januarja, ko bodo gostili zasedbo Hopsov, LTH Castings pa v petek čaka gostovanje v Novem mestu.

Liga Nova KBM, 14. krog, 11.1.
Portorož – UNION OLIMPIJA 65:93 (13:21, 14:23, 22:23, 16:26)
Škerbec 21 (8 skokov), Rogelja (7 podaj) in Radanović po 12; Bubnić 33 (7 skokov), Hrovat 16 (6 skokov), Barbarič 14 (10 skokov, 10 podaj)

Košarkarji Uniona Olimpije so pričakovano vknjižili jubilejno deseto zmago v Ligi Nova KBM. Na gostovanju v Luciji so brez večjih težav premagali oslabljeno zasedbo Portoroža, ki zmage zdaj ne pozna že deset tekem oziroma od začetka novembra, ko je svoj edini par točk v prvenstvu dosegla proti Termam Olimia Podčetrtek.

Mlada zasedba Portoroža se je Ljubljančanom pogumno upirala, a so gostje tekmo odločili pravzaprav že v prvem polčasu. Ob novi zmagi je izjemno partijo prikazal Dražen Bubnić, ki je v 36 minutah dosegel 33 točk, ob tem pa je dodal še sedem skokov. Na drugi strani je bil najuspešnejši košarkar Tim Škerbec, ki je 21 točkam dodal osem skokov.

Union Olimpija bo tekmo 15. kola s Helios Suns igrala šele 8. februarja, Portorož pa bo znova na parket stopil 20. januarja v Podčetrtku.