Po uspehu proti Čehom mladinci korak do A divizije!

Slovenska reprezentanca do 18 let je z rezultatom 68:63 dobila četrtfinalno tekmo proti Češki in se bo borila za odličja ter napredovanje v elitno divizijo, kamor peljejo prva tri mesta. Slovenci se bodo danes ob 18.45 pomerili z Belgijo.

EP U18, B divizija, četrtfinale, 3.8.
SLOVENIJA – Češka 68:65 (21:23, 22:13, 12:11, 13:18)
Vujačić 19 (5 skokov), Ličen 15 (8 skokov), Glas 11, Samar 10 (9 asistenc), Strel 8 (7 skokov), Kuralt 5, Jogan, Jančar Jarc, Nemanič, Prepelič, Šikanič.

Naši košarkarji tekme niso odprli najbolje. Prvi koš so dosegli ob  koncu druge minute ter ob zaostanku za šest. Čehi se niso ustavili ter povedli z 12:3, kar je bila tudi njihova najvišja prednost na tekmi. Varovanci Tomaža Fartka so strnili vrste in po štirih zaporednih točkah Lična (v prvi četrtini je dosegel osem točk) rezultat poravnali na 16. Po trojki Žige Samarja, ki je danes odlično vodil igro Slovenije ter zbral devet asistenc, je naša izbrana vrsta prvič povedla. Na dvominutni odmor pa so z dvema točkama prednosti odšli Čehi.

V drugih desetih minutah je bila igra Slovenije še boljša, predvsem v zadnjih treh minutah, ko so si varovanci Tomaža Fartka priigrali sedem točk naskoka. Podobno razmerje na igrišču smo spremljali tudi v začetku drugega polčasa. Reprezentanci v tem delu nista bili tako razpoloženi v napadu, prednost Slovenije se je gibala med šestimi in enajstimi točkami.

Zadnjo četrtino je s košem odprl Ličen, ki je Slovenijo ponovno povedel na dvomestno prednost. Gregor Glas je pet minut pred koncem srečanja poskrbel za vodstvo s 13 točkami naskoka, kar pa Sloveniji ni zagotovilo mirne končnice. Minuto pred koncem srečanja so Čehi zaostajali le še za pet, po zadetem metu za tri točke (11. zaporedna točka), pa se je slovenska prednost stopila na dve. Žoga pet sekund pred koncem prišla v roke Jakoba Strela, nad katerim je bila storjena osebna napaka. Strel je bil v prvo uspešen, po zgrešenem drugem prostem metu pa je Čehom zmanjkalo časa za met proti slovenskemu obroču. Naši košarkarji so se veselili pomembne zmage in preboja v polfinale, kjer jih čaka reprezentanca Belgije. Srečanje bo na sporedu jutri ob 18.45.

Štirje košarkarji v dresih s slovensko zastavico so dosegli dvomestno število točk. Najboljši je bila Petar Vujačić, ki se je zaustavil pri 19. Jure Ličen je ob 15 točkah zbral še 8 skokov, Gregor Glas dodal 11 točk. Pri desetih točkah je tekmo končal Žiga Samar, ob tem pa zbral tudi devet asistenc.