Po porazu z Litvo boj za obstanek

Slovenska moška reprezentanca do 20 let se je danes pomerila z Litvo v osmini finala evropskega prvenstva. Slovenci so izgubili z rezultatom 76:61 in se bodo v nadaljevanju prvenstva borili za mesta od 9 do 16 ter obstanek v elitni diviziji.

EP U20, osmina finala, 19.7.
LITVA – Slovenija 76:61 (22:14, 22:19, 14:15, 18:13)
Slovenija: Durnik in Barič (6 skokov) po 13, Habat 10 (6 skokov), Martinčič 8, Macura 7 (6 skokov), Šiško 5, Bratec in Vesel 2, Mlakar 1, Oman, Ledl, Rožanc.

Slovenska reprezentanca fantov do 20 let je danes izgubila tekmo osmina finala proti Litvi z rezultatom 76:61. V nadaljevanju prvenstva se bodo Slovenci borili za mesta od 9-16 in obstanek v elitni evropski diviziji.

Slovenija je na začetku srečanja osmine finala povedla s 3:0, kar je bila tudi najvišja prednost Slovencev na tekmi. Po izenačenem začetku so Litovci proti koncu prve četrtine, po številnih napakah Slovenije, prišli do prvega občutnejšega vodstva, ko so prvo četrtino dobili z 22:14.

Slovenski košarkarji niso ujeli pravega ritma tudi v drugi četrtini. V tretji minuti druge četrtine so Litovci prvič povedli z dvomestno razliko (29:19), dobre štiri minute pred koncem prvega polčasa pa so litovski košarkarji povedli že za 15. Semafor je ob polčasu kazal 44:33 v korist litovske reprezentance.

V tretji četrtini so Slovenci pri zaostanku z 50:37 naredili delni izid 8:0 in se približali le na pet točk zaostanka, a so do konca tretjega dela ponovno popustili in zaostanek je ob koncu tretje četrtine znova znašal 10 točk.

Tudi v zadnjem delu obračuna Slovenci niso našli odgovora na razigrano igro litvanskih košarkarjev in na koncu izgubili z 76:61. Slovenci so proste mete zadevali le 60%. Urban Durnik in Nejc Barič sta za slovensko izbrano vrsto dosegla 13 točk, Žiga Habat pa je v statistiko vpisal 10 točk.

Varovanci Aleksandra Sekulića se bodo že jutri ob 20:15 pomerili s poražencem z obračuna med Črno goro in Grčijo za razvrstitev od devetega do šestnajstega mesta. Z zmago na jutrišnji tekmi bi se Slovenci že izognili izpadu iz elitne divizije. V nižji rang tekmovanja izpadejo 14.,15. in 16. reprezentanca prvenstva.