Po poraznem začetku premagali tudi Poljake, Dragić 22

Rubrika: Reprezentanca

Moška članska reprezentanca ostaja neporažena v letošnjem pripravljalnem obdobju. Na tekmi 2. kola mednarodnega turnirja so naši fantje odigrali najzahtevnejši obračun do sedaj. Po velikem povratku in tesni končnici so Poljake na koncu odpravili z 81:76. Z 22 točkami in 4 podajami se je izkazal kapetan Goran Dragić, 15 točk je dodal Klemen Prepelič.

Zadnja tekma Slovence čaka v nedeljo. Ob 16.00 se bodo pomerili z Islandci.

Pripravljalna tekma, 13.8.
SLOVENIJA – Poljska 81:76 (10:26, 30:14, 21:21, 20:15)
Slovenija: G. Dragić 22 (4 podaje), Prepelič 15, Murić 6, Blažič 3, Z. Dragić 6, Lapornik 6, Vidmar 8, Zagorac 3, Dimec, Omić 8, Klobučar 2, Čančar 2.

:: STATISTIKA
:: FOTOGALERIJA

Košarkarji Slovenije tudi po četrti prijateljski tekmi v sklopu priprav na kvalifikacije za evropsko prvenstvo ostajajo neporaženi. Na turnirju štirih narodov na Dunaju so se pomerili s Poljsko, vsaj na papirju najtežjim tekmecem v pripravah, in po izenačeni igri zmagali z 81:76.

Slovenija je prejšnji teden v Celju premagala Portugalsko in Belgijo, včeraj Avstrijo, v nedeljo pa jo v tekmi za prvo mesto na Dunaju čaka še Islandija (16.00). Do konca priprav bo nato odigrala še tri tekme; v Ljubljani z Veliko Britanijo in Črno goro, v Mariboru pa z Makedonijo.

Porazen uvod

Obračun s Poljsko je bil doslej najtežji za varovance selektorja Igorja Kokoškova. Še posebej neugoden je bil začetek tekme, ki ga za razliko od prejšnjih tekem ni začela najmočnejša slovenska postava. Poljska je to izkoristila in hitro povedla s 26:8. Šele ko je v drugi četrtini na parket stopila postava Goran in Zoran Dragić, Klemen Prepelič, Edo Murić in Alen Omić se je slika spremenila.

Slovenija – tokrat niso nastopili Žiga Dimec, Gezim Morina, Matic Rebec in Mitja Nikolić – je drugo četrtino dobila s 30:14, Goran Dragić pa je v tem delu igre dosegel enajst točk. Njegova tretja zaporedna trojka je pomenila vodstvo z 38:36.

Zmago potrdil Prepelič

Nadaljevanje tekme je bilo povsem izenačeno, tako da je odločitev o zmagovalcu padla v zadnjih minutah. Rezultat je bil nazadnje poravnan na 68, tudi vodstvo 78:73 minuto in pol pred koncem, ko na parketu zaradi petih osebnih napak ni bilo več Gorana Dragića, pa Sloveniji še ni zadostovalo za zmago. Poljakom sta priložnost za podaljšek ponudila Gašper Vidmar in Jaka Blažič, ki nista bila natančna s črte prostih metov, zmago pa je nekaj sekund pred koncem potrdil Klemen Prepelič.

Prvi strelec tekme je bil Goran Dragić, ki je v 25 minutah dosegel 22 točk ob metu iz igre 8:11 (za dve točki 5:7, trojke 3:4, 4 podaje, 3 skoke). Sledil mu je Klemen Prepelič s 15 točkami (trojke 3:5), po osem točk pa sta dosegla Gašper Vidmar in Alen Omić.