Po poraznem 1. polčasu Slovenija omilila poraz

Rubrika: Reprezentanca

Moška članska reprezentanca je danes v Tel Avivu odigrala svojo šesto pripravljalno tekmo pred evropskim prvenstvom. Slovenci so morali priznati premoč reprezentanci Izraela, ki je bil boljši z rezultatom 89:84. Slovenski košarkarji se bodo jutri pomerili s Turčijo.

Pripravljalna tekma, 18.8.
IZRAEL – Slovenija 89:84 (29:23, 22:9, 20:25, 18:27)
Slovenija: Dončić 24 (6 skokov), Dragić 17 (5 podaj), Randolph 16 (6 skokov), Vidmar 15 (7 skokov), Blažič 6, Nikolić 3, Dimec 2, Murić 1, Rebec, Prepelič, Kosi, Lapornik, Zagorac.

STATISTIKA

Slovenska reprezentanca je doživela drugi poraz v tem pripravljalnem obdobju. V Tel Avivu so izgubili proti domači reprezentanci, ki je vodila celotno srečanje, Slovenci so se v zadnjih minutah približali, imeli priložnost, da povsem ujamejo tekmece, vendar so se na koncu zmage veselili Izraelci.

Igor Kokoškov je na začetku na parket poslal peterko Dragić, Dončić, Prepelič, Murić in Vidmar, ki je po minuti srečanja zaostajala s 6:0. Niz Izraelcev je po minuti odmora s košem prekinil Goran Dragić, slika na igrišču pa se ni spremenila, domači so ostali v ospredju celotno prvo četrtino. Reprezentanca Izraela je bila v prvem delu tekme izredno razpoložena, v prvih desetih minutah so dosegli kar 29 točk.

Nizka postava Izralcev (na položaju centra je igral Richard Howell, ki v višino meri 203 centimetre) je Slovencem težave povzročala tudi v drugi četrtini. Selektor Kokoškov ni našel razpoložene peterke, medtem ko so Izraelci zadevali kot za stavo. Prednost je v 15. minuti narasla na 18 točk (45:27). V prvih dvajsetih minutah so domači košarkarji od 21 metov za dve točki zgrešili zgolj štiri (81%). Izraelci so vodili že za 22 točk, do odmora pa so uspeli Slovenci, ki so v prvem delu izgubili kar 15 žog, prednost domačih znižati na 19 točk.

Tudi tretji del srečanja so Izraelci začeli v stilu prvega polčasa, trojko je zadel Dawson. Štiri minute pred koncem tretjega dela tekme je dve zaporedni trojki zadel Luka Dončić, pred zadnjimi desetimi minutami je bil zaostanek varovancev Igorja Kokoškova 14 točk.

V zadnjih desetih minutah so Slovenci začeli lov na reprezentanco Izraela. Štiri minute do konca je bila po trojki Luke Dončića (dosegel jih je pet – 24 točk) razlika po dolgem času enomestna. Z delnim izidom 16:2 so naši košarkarji zaostajali zgolj za štiri točke in tekma je bila nekaj minut pred koncem povsem odprta. Domači košarkarji so nato dosegli štiri zaporedne točke in zmagovalec tekme je bil znan. Izrael je na koncu slavil zmago z rezultatom 89:84.

Najboljši strelec v dresu Slovenije je bilo ponovno Luka Dončić, ki je dosegel 24 točk, poleg 18-letnega branilca pa so se izkazali tudi Dragić (16 točk, 5 asistenc), Randolph (16 točk, 6 skokov) in Vidmar (15 točk, 7 skokov). Pri Izraelcih, ki so iz igre metali 53 odstotno je bil najučinkovitejši kapetan Omri Casspi, ki se je zaustavil pri 23 točkah.

Slovence jutri čaka še sedma pripravljalna tekma. Ob 19. uri se bodo varovanci Igorja Kokoškov pomerili s Turčijo.