Po Ilievskem se od državnega dresa najverjetneje poslavlja tudi Dirk Nowitzki

Rubrika: EuroBasket 2015

Nemški superzvezdnik, Dirk Nowitzki, je najverjetneje odigral svojo zadnjo tekmo v dresu nemške reprezentance. Nowitzki je z Nemčijo, po porazu proti Španiji, s 76:77, namreč na letošnjem EuroBasketu, tekmovanje zaključil že po prvem delu.

Igralec Dallas Mavericksov iz Lige NBA, se bo v zgodovino zapisal kot eden izmed največjih igralcev v zgodovini. Z nemško reprezentanco je leta 2002 na svetovnem prvenstvu v Združenih državah Amerike, osvojila bronasto medaljo, tri leta kasneje pa je v Srbiji in Črni gori, na EuroBasketu, stopil še stopničko višje, tekmovanje zaključil na visokem drugem mestu. Od Nemcev je bila takrat močnejša le Grčija.

Takrat je bil Dirk izbran tudi za najkoristnejšega igralca evropskega prvenstva, hkrati pa je bil tudi najboljši strelec. 37-letnemu Nemcu se je na letošnjem prvenstvu uspelo povzpeti na drugo mesto večne lestvice strelcev na evropskih prvenstvih, zaostaja pa samo za Tonyjem Parkerjem.