Po 2. kolu znova dvojna zmaga Olimpije in Krke v ABA Ligi!

Po drugem kolu, ki se je zgodilo – reci in piši – v začetku oktobra, lahko znova poročamo o dvojni slovenski zmagi v ABA Ligi. Krka je na krilih ameriškega dvojca Malcolm ArmsteadChris Booker prvič slavila v Skopju (72:60), medtem ko je Union Olimpija v Stožicah Mega Leksu vrnila za poraz v Sremski Mitrovici, bilo je 85:75. Z dvojnim dvojčkom in najboljšo tekmo letos se je izkazal Alen Omić.

Krka je vodila praktično skozi celotno srečanje. Domačini so pet minut pred koncem sploh prvič izid poravnali, bilo je 57:57, toda sledil je najboljši možni odgovor Novomeščanov. Uspeli so napraviti delni izid 13:0, pri katerem sta prednjačila Armstead, skupno 26 točk in Booker, 20 točkam je dodal 14 skokov. Pri rezultatu 70:57 je bila tekma že odločena.

Že sam začetek je nakazal, da bi lahko petkratni slovenski zaporedni državni prvaki prišli do premierne zmage v makedonski prestolnici. Tekmo so odprli z izidom 9:0, MZT-ju pa met za tri točke nikakor ni stekel, saj so bili v prvem polčasu zadeli le enega izmed 15 poizkusov. V drugih 20 minutah jim je šlo nekoliko bolje, a vseeno premalo za v končnici zbrane Dolenjce, ki jih brez dvoma veseli dokončna vrnitev forme glavnega igralca Armsteada.

normal__mal4611

Sam začetek obračuna v Stožicah je pripadel gostom, ki so preko Dejana Muslija in Nikole Jokića zagospodarili pod obročem, premočno dominirali v skoku, Ljubljančanom pa v napadu nikakor ni steklo. Vse to se je spremenili z agresivnejšo inačico obrambe, saj slednja ni več dovoljevala lahkega “sprehajanja” pod obročem. Za nameček je domačim stekel met z razdalje (skupno trojke 10/30) in drugo četrtino so v svojo korist odločili z 29:18. Zanimivo, prvih 12 točk za zmaje je s štirimi trojkami dosegel Sasu Salin

Mega Leks je skozi celoten drugi polčas lovil Olimpijo, vmes zaostajal že za 16 točk. Pet minut do konca mu je uspelo priti na vsega 6 točk deficita, a so varovanci Aleša Pipana ostali zbrani in tekmo povsem varno pripeljali do konca. Še enkrat velja omeniti izjemno predstavo Alena Omića, ki je odigral z veliko mero odločnosti, kar zanj doslej ni bilo običajno, žogo kar trikrat zabil v obroč, ob tem pa močno oviral goste pri vsakem poizkusu izpod samega obroča. Na koncu je vpisal dvojni dvojček 20+12.

ABA Liga, 18. kolo

Sobota, 17. januar:
UNION OLIMPIJA – Mega Leks 85:75 (20:21, 29:18, 19:20, 17:16)
(Omić 20 in 12 skokov, Salin 15, Marinović 14, Prepelič 13; Čantekin 15, Jokić 14 in 9 skokov)
ODZIVI PO TEKMI

Levski – SZOLNOK 61:82 (12:20, 14:18, 17:20, 18:24)
(Simeonov 16, Ivanov 14; Brkić 20, Jones 11)

Metalac – PARTIZAN 72:83 (17:25, 21:20, 22:18, 12:20)
(Ljubičić 19, Kutlešić 16, … Radulović 2 skoka v 9 minutah; Mačvan 15, Pavlović 14, … Murić 9, skok in ukr. žoga v 12 minutah)

MZT Skopje – KRKA 60:72 (11:18, 11:14, 24:19, 14:21)
(Šehović in Dixon po 12; Armstead 26, Booker 20 in 13 skokov)