Pipan pogrešal skok, Sekulič pa dobre odločitve, Kuharju žal za zicerje, Subotiču pa za slabo končnico

Po koncu tekem 16. kroga Lige Telemach so svoje misli strnili tudi trenerji prvoligaških zasedb.

3011_keselj_00
Igor Kešelj, trener Šenčurjanov (foto: Kzs.si)

Aleš Pipan, trener Zlatoroga Laško:
“Čestitke Rogaški za zasluženo zmago, bila je boljši nasprotnik. Mi se nismo držali dogovorov in igrali kot razbita vojska. Igra nam ni stekla ne v napadu, ne v obrambi. Nasprotnikom smo dopuščali lahke mete, po katerih so se razigrali. Ko so začeli zadevati, jih je bilo skoraj nemogoče zaustaviti. V prvem polčasu smo po zaslugi slabe obrambe dobili preveč košev. Tekmo smo izgubili zaradi izjemno slabega skoka pod obema obročema.

Damjan Novaković, trener Rogaške:
“Tekmo smo začeli resnično medlo in domačinom dovolili, da že v prvi četrtini dosežejo 31 točk. V drugih 10 minutah smo se nato ob naši odlični obrambi in le 13 točkah tekmecev prebili do izenačenja. V drugem polčasu smo bili nato boljša ekipa, Zlatorogu pa je na koncu uspelo nekoliko zmanjšati razliko. Zmaga nam s tekmovalnega vidika ne prinaša veliko, a vseeno sem vesel, da smo kljub odsotnosti Corya Remekuna uspeli ugnati odlične Laščane na njihovem igrišču. Resnično bi se rad zahvalil še našim številnim navijačem, ki so nas prišli vzpodbujati na to tekmo.

Igor Kešelj, trener Šenčur Gorenjske gradbene družbe:
“Tekmo smo začeli kar najbolj angažirano, kar je bilo vidno tudi na parketu. Fantom nimam kaj očitati, pač pa jim lahko le čestitam za vrhunsko predstavo. Z optimizmom lahko zremo proti zadnjima tekmama, ki nas še čakata do konca prvega dela Lige Telemach. Želim si, da ostanemo v takšnem ritmu, saj le lahko le s takšno igro dosežemo želeni cilj.”

Aleksander Sekulić, trener LTH Castingsa:
Košarkarji Šenčurja Gorenjske gradbene družbe so tokrat povsem zasluženo prišli do zmage. Nasprotniki so nas z dobro igro v obrambi prisilili v napake, precej pa smo jih s slabimi odločitvami napravili tudi sami in s tem domačinom dopustili, da so se povsem razigrali. Mi smo tako v napadu kot tudi v obrambi odigrali preslabo, da bi konkurirali za zmago proti ekipi kot je Šenčur.

Konstantin Subotić, trener Portoroža:
“V sami končnici smo zaradi slabe odločitve v zadnjem napadu zopet ostali praznih rok. Kot sem napovedal, je prav ta neumnost bila dovolj, da Lastovka pride do Zaslužene zmage.”

Andrej Žakelj, trener Lastovke:
“Vesel sem te zmage na zelo težkem gostovanju. Portorož je neugodna in zelo borbena ekipa. Kot sem dejal že pred tekmo, sem se nekoliko bal posledic nastopa v finalu Pokala Spar. Moram priznati, da so posledice bile, saj glave nekaterih fantov niso bile na nivoju, ki ga od njih zahtevam. V drugi in tretji četrtini smo tako imeli v obrambi precejšnje težave. V zadnjem delu smo nato dali glave skupaj, odigrali pametno ter zasluženo zmagali.

Jakša Vulić, trener Heliosa Suns:
“Kot sem dejal pred tekmo, vlogo favorita je potrebno upravičiti na terenu. Tri četrtine nismo igrali tako. Zelo slabo smo začeli in si do polčasa priigrali visok zaostanek. V tretji četrtini smo nato morali potrošiti veliko moči, da smo preobrnili potek srečanja. V zadnjem delu je osredotočenost v naši ekipi znova popustila. Ne znam pojasniti, zakaj je temu bilo tako. Niz nasprotnikov 16:0 je za takšno ekipo, kot smo mi, nedopusten. Vse kar je bilo na tej tekmi pozitivnega je končna zmaga. Poleg naše zadnje tekme bomo morali čakati še na razplete srečanj naših konkurentov.

Boštjan Kuhar, trener Hopsov Polzele:
“Kljub temu, da je Helios imel 19 skokov v napadu mi pa smo izgubili kopico žog, se nam je možnost presenečenja ponujala na pladnju. Tega nismo izkoristili zaradi kar nekaj čistih zgrešenih polaganj.