Pipan: Le en polčas premalo za Bayern

Rubrika: Eurocup

Münchenski Bayern je v 3. kolu faze last32 Eurocupa z 90:80 ugnal Union Olimpijo. Za Ljubljančane je bil usoden delni izid kar 19:0 Bavarcev na začetku zadnje četrtine, po tem ko so v le-to vstopili s prednostjo 64:58.

0609_pipan_001

“Zgolj en dober polčas je premalo, da se premaga ekipo kot je FC Bayern Muenchen. V prvem polčasu smo zaradi dobrega skoka in meta držali pozitiven rezultat. V drugem polčasu smo prikazali predvsem drugačno igro, saj smo slabo skakali in met se nam je ustavil. Izgubili smo samozavest in posledično tudi nismo več odigrali po globini. Izkušeni gostje so to izkoristili in povedli ter tudi naredili višjo razliko. Imeli smo priložnost, da naredimo preobrat, prišli smo do treh točk zaostanka, a kaj več nismo uspeli,” je po tekmi dejal domači trener Aleš Pipan.

Varovanci Svetislava Pešića so tako po petih minutah in pol zadnje četrtine povedli s 77:64 in tekma je bila praktično odločena, čeprav je Gregor Hrovat dve minut pred koncem z zabijanjem v protinapadu svoje moštvo približan na vsega tri točke (78:81). Sledila je namreč trojka Heika Schaffartzika, ki je dokončno pokopal domače upe. Slednji so vse preveč poizkušali z metom za tri točke, skupno so jih sprožili kar 31.

Union Olimpija je sicer drugi polčas odigrala precej slabše in že v tretji četrtini dosegla vsega 11 točk, v zadnji pa 16, kar pomeni skupno le 27 v primerjavi s 53 v prvem.

Pri gostih je blestela centrska naveza John BryantVladimir Štimac, prvi je dosegel 24 točk in 9 skokov, drugi pa 18 in 11 skokov.

Suveren prvi polčas

Bayern je tekmo boljše odprl in na samem začetku povedel za 5 točk, nato pa so pobudo suvereno prevzeli Ljubljančni. V napadu je steklo, že v prvem polčasu je 7 trojk izmed 14 poizkusov našlo pot v mrežico, tudi met za dve točki je bil na solidnih 50-odstotkih. Dino Murić je v zadnji sekundi prve četrtine postavil njen končni izid 29:21. Superiorna igra domačih se je v drugi četrtini zgolj nadaljevala in po košu Alena Omića pod osebno napako 4 minute do konca prvega polčasa je na semaforju pisalo že 45:29. Prvih dvajset minut tekme se je končalo z izidom 53:39 v korist domačih.