Pipan: Kot da to ni ekipa iz prvih štirih tekem ABA Lige

Po porazu Uniona Olimpije (66:85) v Sremski Mitrovici sta o razlogih za izgubljeno drugo tekmo v ABA Ligi spregovorila najizkušenejši igralec Marko Marinović in trener Aleš Pipan. “V tretji četrtini je igrala le ena ekipa,” je dejal vodja stroke pri Ljubljančanih, s katerim se je strinjal tudi srbski playmaker.

Miljenović je bil nerešljiva uganka za Marinovića in ljubljanske branilce. foto: abaliga.com

“Od začetka smo bili v minusu. V drugi četrtini smo se sicer vrnili, a nismo uspeli ostati v tekmi do konca. Uvod v tretji del igre je bil slab in ta je tudi odločila zmagovalca. Ne ostanem nam drugega, kot da gledamo naprej, saj nas čaka težak razpored dveh tekem na teden,” je dejal tokrat sila nerazpoloženi Marinović. Sicer je drugi asistent ABA Lige zabeležil 7 podaj, a iz igre izmed 12 poizkusov zadel le enkrat, mimo pa vrgel kar 10 poizkusov metov za tri točke. Ogromno težav mu je povzročal izjemni Nenad Miljenović, ustavil se je pri 17 točkah, 7 skokih in 11 podajah ter bil vlečni konj zmage Mege.

Aleš Pipan je pri svojih košarkarjih pogrešal več energije in boljši pristop predvsem v tretji četrtini. Kot da to ni ekipa, ki je odigrala prva štiri kola v ABA Ligi, se je spraševal: “Moji varovanci so danes odigrali precej slabo. Uvod v tekmo je bil slab, saj smo dovolili domačinom, da se razigrajo in dosežejo veliko lahkih košev. V drugi četrtini je bila slika drugačna, pričeli smo igrati boljšo obrambo in zaprli poti do našega koša. V nadaljevanju je bila slika ponovno ista – iz dogajanja v prvem polčasu se nismo ničesar naučili. Igrala je samo ena ekipa, moji fantje pa so delovali kot da imajo težke noge in so utrujeni … kot da to ni ekipa, ki je odigrala prva štiri kola ABA Lige in dve tekmi Eurocupa. Domači so imeli več želje in lakote po zmagi in jo zato tudi dosegli.”