Phoenix s tremi organizatorji igre na kolena spravil prvake (VIDEO)

Phoenix Sunsi so na svoji drugi tekmi v novi sezoni proti aktualnim prvakom iz San Antonia prvič povedli tri minute in pol do konca in prednost – predvsem z dobrim izvajanjem prostih metov – zadržali do zadnjega žvižga. Najboljši strelec tekme je bil Isaiah Thomas s 23 točkami, Goran Dragić jih je tokrat prispeval 10, Zoran pa ni dobil priložnosti za igro.

V ključnih trenutkih je Jeff Hornacek na parket poslal vse tri dominantne organizatorje igre – Thomasa, Dragića in Erica Bledsoeja, ki so Ostrogam, tako v obrambi kot v napadu, povročali nemalo težav. “Mislim, da lahko v obrambi pritiskajo na nasprotnika. Potrebovali smo obrambo in to so tudi storili,” je defenzivno igro svojih varovancev, ki je San Antoniu v zadnjih petih minutah tekme dovolila le dve točki, pa še ti sta prišli z linije prostih metov, pohvalil Hornacek.

Teksačani so sicer 6 sekund do konca imeli priložnost, da bi izid s trojko poravnali, a Borisu Diawu v petih sekundah žoge ni uspelo poslati na teren. Na drugi strani je Bledsoe z dvema prostima metoma zapečatil usodo gostov.

Randolph in Gasol vodila Memphis preko Indiane

Drugo zmago v sezoni so zabeležili tudi Grizliji iz Memphisa, ki so na krilih centrskega para Zach RandolphMarc Gasol (skupno 44 točk) z 97:89 odpravili Indiano. Ob polčasu so sicer še zaostajali za 9 točk, a sledil je izjemen preobrat v tretji četrtini, dobili so jo s kar 33:14. Solidno je odigral Beno Udrih in 17 minut, namenjenih s strani trenerja, dobro izkoristil z 9 točkami, tremi skoki in podajama.

Derbi vzhoda Clevelandu, James popravil vtis

V Chicagu sta se srečala glavna favorita vzhodne konference, zmage pa so se po podaljšku veselili košarkarji Clevelanda, za katere je s 36 točkamiblestel LeBron James, kar 8 jih je dosegel v podaljšku. “Imeli smo priložnost, da se odkupimo in zadovoljen sem z razpletom,” je po tekmi dejal povratnik v Cleveland, ki je s svojim moštvom prvo tekmo v novi sezoni presenetljivo izgubil z New Yorkom.

Clippersi so še enkrat dokazali, da so nesporni vladarji Los Angelesa, po tem ko so na krilih 39 točk Blakea Griffina strli svoje precej bolj znane mestne tekmece Lakerse (118:111).

NBA, 1. november

PHOENIX SUNS – San Antonio Spurs 94:89
(Thomas 23, Markieff Morris 20, … G. Dragić 10, 3 skoki in podaja v 34 minutah; Parker 19, Duncan 16 in 9 skokov)

Indiana Pacers – MEMPHIS GRIZZLIES 89:97
(Copeland 16, Miles 13; Randolph 22 in 13 skokov, Gasol 20)

Chicago Bulls – CLEVELAND CAVALIERS 108:114 – po podaljšku
(Rose in Hinrich po 20; James 36 in 8 skokov, Irving 23, Love (16 skokov) in Thompson (13 skokov) po 16)

MILWAUKEE BUCKS – Philadelphia 76ers 93:81
(Mayo 25, Knight 13; Thompson 15, Noel (10 skokov) in Wroten po 14)

SACRAMENTO KINGS – Portland Trail Blazers 103:94