Phoenix po preboratu zmagal v Milwuakeeju, Dragić 16 točk (VIDEO)

Košarkarji Phoenixa so dobili še deveto izmed zadnjih enajstih tekem. S 102:96 je četa Jeffa Hornacka slavila v Milwaukeeju, kjer je Goran Dragić v mozaik zmage prispeval 16 točk, 6 skokov in 3 podaje.

Domači so v prvem polčasu sicer že vodili za 10 točk, a so Sonca v drugem prišla do preobrata. Na začetku četrte četrtine je prvi strelec gostov Markieff Morris s trojko povišal prednost na 81:76. Khris Middleton, odločil je letošnjo prvo medsebojno tekmo, je s trojko slabi dve minuti do konca Buckse približal na vsega dve točki, toda sledil je delni niz Phoenixa 7:0 in srečanje je bilo odločeno.

Phoenix je na zadnjih 11 tekmah klonil le dvakrat, z razmerjem 21/16 pa trdno drži osmo mesto zahoda, ki še vodi v končnico.

Velik povratek Detroita

Pistonsi so s 105:104 dobili dramo v San Antoniu (razplet si oglejte v spodnjem videu), pa čeprav so v drugi četrtini zaostajali že za 18 točk. Ključni točki je v zadnji sekundi tekme dosegel Brandon Jennings.

NBA, 7. januar

Milwaukee Bucks – PHOENIX SUNS 96:102
(Knight 26, Antetokounmpo 16; Mark. Morris 26 in 10 skokov, Thomas 19, G. Dragić 16, 6 skokov in 3 podaje v 39 minutah, Z. Dragić ni igral)

San Antonio Spurs – DETROIT PISTONS 104:105
(Ayres 16, Duncan 15; Drummond 20 in 17 skokov, Augustin 19)