Phoenix in Memphis do novih zmag, Dragićevih 20 točk (VIDEO)

Phoenix Suns so se v domovino po dolgem “road tripu” vrnili z zmago s 120:112 nad Denverjem. Goran Dragić se je izkazal z 20 točkami, ki jih je dodatno oplemenitil s 5 skoki in 4 podajami. Memphis je slavil na gostovanju pri Lakers in tako ostaja vodilna ekipa lige, Beno Udrih pa je prispeval 4 točke in 5 podaj.

Prvi polčas tekme v Arizoni je bil povsem izenačen, saj sta ekipi na glavni odmor odšli z visokih 64:64. Najboljši strelec domačih je bil Gerald Green s 24 točakmi (16 v drugem polčasu), ki je slabih 7 minut pred koncem srečanja z zabijanjem poskrbel za najvišjo prednost (110:94) in tekmo praktično odločil. Dragić je iz igre metal odličnih 8/13, v kadru Phoenixa pa zaradi bolečega gležnja ni bilo Isaiaha Thomasa.

“Za nas je bila tekma težka, saj smo se vrnili domov po seriji gostujočih tekem. Borili smo se z utrujenostjo … moji fantje so nadaljevali z igro in ponosen sem na njih,” je po tekmi dejal trener Phoenixa Jeff Hornacek, ki se je z zmago (10 zmag, 6 porazov) znova prebil na 8. mesto zahoda.

Lakers blizu skalpa Memphisa

Tekmo v Staples Centru so bolje začeli domači, sicer najslabše obrambno moštvo lige in ga dobili z 51:46. Grizliji so vajeti nato prevzeli v svoje roke, a so se domači slabi dve minuti pred koncem s prostima metoma Jeremyja Lina približali na vsega 4 točki (95:97). Vseeno jim je za popoln preobrat zmanjkalo zbranosti, do konca namreč niso več zadeli. Memphis s 13 zmagami in le dvema porazoma skupaj s Torontom zaseda sam vrh NBA Lige.

Rekord Chandlerja

Center Dallasa Tyson Chandler je ob zmagi po podaljšku nad New Yorkom (109:102) ujel kar 25 odbitih žog, kar je absolutni rekord sezone v ligi.

NBA, 27. november

PHOENIX SUNS – Denver Nuggets 120:112
(Green 24, Bledsoe 21 in 10 podaj, G. Dragić 20, 5 skokov, 4 podaje in 2 ukr. žogi v 36 minutah, Z. Dragić ni igral; Chandler 19, Mozgov (13 skokov) in Afflalo po 18)

LA Lakers – MEMPHIS GRIZZLIES 93:99
(Bryant 22, Lin 14; Gasol (11 skokov) in Conley po 19, … Udrih 4 in 5 podaj v 18 minutah)

Charlotte Hornets – PORTLAND TRAIL BLAZERS 97:105
(Roberts 24, Jefferson 21 in 14 skokov; Matthews 28, Lillard 22)

CLEVELAND CAVALIERS – Washington Wizards 113:87
(James 29 in 10 skokov, Love 21; Butler 23)

Orlando Magic – GOLDEN STATE WARRIORS 96:111