Phoenix drži mesto v končnici, Rubio pokopal Memphis (VIDEO)

Košarkarji Phoenixa so na domačem parketu pričakovano s 100:93 ugnali moštvo Utah Jazz. Goran Dragić je dosegel 9 točk, dodal pa še 3 skoke in 6 podaj. Memphis si je na gostovanju v Minnesoti privoščil spodrsljaj in ob 4 točkah Bena Udriha tesno izgubil z 89:90.

Domači so v Arizoni vseskozi vodili in na vsak napad gostov so uspešno odbili in znova povečali svojo prednost. Eden takih se je zgodil ob začetku tretje četrtine, ko je Utah prišel na vsega 5 točk zaostanka (64:69), toda Eric Bledsoe in Miles Plumlee sta hipoma poskrbela, da je bila prednost znova dvomestna. Odločilen naskok so si varovanci Jeffa Hornaceka priigrali na začetku zadnjega dela igre, ko so po trojki Isaiaha Thomasa in dveh koših dvojčkov Morris povedli za 13 (90:77).

Memphis je imel v Minnesoti slabi dve minuti do konca tekmo praktično dobljeno, vodili za 7 točk, vendar je na sceno stopil Ricky Rubio, dosegel 8 točk zapored in ob pomoči soigralcev napravil popoln preobrat. 10 sekund pred koncem je Španec z dvema prostima metoma zapečatil usodo Grizlijev, ki žogo v zadnjem napadu izgubili, ravno Rubio pa je odlično odigral v obrambi na Mikeu Conleyju.

NBA, 7. februar

PHOENIX SUNS – Utah Jazz 100:93
(Marc. Morris 34, Bledsoe 15, … G. Dragić 9, 3 skoki in 6 podaj v 27 minutah, Z. Dragić ni igral; Hayward 25)

MINNESOTA TIMBERWOLVES – Memphis Grizzlies 90:89
(Wiggins 18, Rubio 17; Green, Gasol in Conley po 15, … Udrih 4, 3 skoki in 4 podaje v 12 minutah)

BROOKLYN NETS – New York Knicks 92:88
INDIANA PACERS – Cleveland Cavaliers 103:99
ORLANDO MAGIC – La Lakers 103:97 – po podaljšku
TORONTO RAPTORS – La Clippers 123:107
ATLANTA HAWKS – Golden State Warriors 124:116
BOSTON CELTICS – Philadelphia 76ers 107:96
DETROIT PISTONS – Denver Nuggets 98:88
HOUSTON ROCKETS – Milwaukee Bucks 117:111