Petrov debitiral z zmago, Zlatorog porazil Primorce

V nedeljo sta bili odigrani še zadnji tekmi 19. kola Lige Nova KBM. V Kopru so na obračunu med domačo Sixt Primorsko in Zlatorogom zmagali slednji z rezultatom 78:64. Krka je proti Portorožu prišla do rutinirane zmage. Novomeško moštvo je prvič vodil Simon Petrov, ki je na klopi sedemkratnih državnih prvakov zamenjal Dejana Mihevca.

Liga Nova KBM, 19. krog, 26.2.
Sixt Primorska – ZLATOROG LAŠKO 64:78 (16:17, 24:15, 12:27, 12:19)
(Radulović 18 (7 skokov), Čapin 10, Zadnik (6 podaj), Kosi in Morina po 6; Špan 16, Rizvić 15, Tratnik 14 (9 skokov))

Košarkarji Zlatoroga so v Kopru prišli do druge zaporedne zmage in ob tem prekinili niz dveh zmag igralcev Sixta Primorske. Laščani so Primorce premagali tudi v prvem medsebojnem dvoboju v državnem prvenstvu, takrat za 17 točk, tokrat pa za 14.

Po prvem polčasu ni kazalo, da bodo Laščani iz Kopra odnesli dve točki, saj so ob polčasu zaostajali za osem točk. Zlatorog je po dobri minuti in pol drugega polčasa izenačil na 40:40, sredi tretje četrtine pa dokončno prevzel vajeti igre in povedel, po 30 minutah igre pa vodil s sedmimi točkami (59:52). Dokončno so izbranci Aleša Pipana tekmece zlomili v zadnji četrtini, z delnim izidom 8:2 so povedli s 13 točkami, minuto in 39 sekund pred zadnjim zvokom sirene so Laščani vodili s 75:56 in lahko so začeli slaviti svojo 15. zmago v Ligi Nova KBM

Prvi strelec tekme je bil domačin Bojan Radulović z 18 točkami, z Aleksandrom Čapinom (10 točk) sta bila edina igralca Sixta z dvomestnim številom doseženih točk. Več razpoloženih igralcev je bilo pri Zlatorogu, kar pet jih je končala z dvomestnim številom. Jan Špan je dal 16 točk, Ramo Rizvić 15, Igor Tratnik 14 (temu je dodal še devet skokov), Nejc Barič 12 in Matej Krušič 10.

Košarkarje Sixt Primorske naslednja tekma čaka v petek v Šenčurju, Zlatorog bo dan kasneje gostil Rogaško.

Izjavi trenerjev po tekmi:

Aleksander Sekulič, trener Sixt Primorske:
Čestitam tekmecu za zmago. Prvi polčas smo odigrali zelo korektno proti ekipi, ki letos igra res zelo dobro. Bili smo v prednosti, kar smo se dogovorili, smo tudi naredili. Drug polčas smo začeli slabo, medlo, neodločno, v obrambi premehko, tekmec pa je praktično v minuti izničil našo prednost. Od tu naprej nismo več našli rešitve, bili smo preveč nesamozavestni, slabo igrali v obrambi. Kot bi nas vodstvo uspavalo, kar se nam ne bi smelo zgoditi.

Aleš Pipan, trener Zlatoroga Laško:
Čestitke fantom za zmago, predvsem pa za igro v drugem polčasu, v katerem so dokazali, da si zmage želijo, in da če se držijo tistega, kar se dogovorimo, lahko igrajo dobro košarko, tako v napadu, kot v obrambi. Bistvo je, da tekmo s Sixt Primorsko čim prej pozabimo, in se osredotočimo na naslednje tekme.

KRKA – Portorož 98:65 (29:19, 23:19, 22:16, 24:11)
(Kužnik 16 (5 skokov), Dimec 14 (8 skokov), Elliott 13 (5 skokov); Cvetičanin 12, Rogelja (5 podaj), Škerbec (5 skokov) in Bahor po 10)

Krka je s pričakovanima točkama proti zadnjeuvrščenemu Portorožu, ta ostaja pri zgolj eni zmagi, znova zasedla vrh prvenstvene lestvice. Primorci so Dolenjce ogrožali zgolj v prvem polčasu oziroma prvi četrtini, preostali del tekme je pripadel favoriziranim gostiteljem, ki so prvič igrali pod vodstvom novega trenerja Simona Petrova.

Portorožani so se domačim upirali približno prvih osem minut, v katerih so za kratek čas tudi vodili. V zadnjih dveh minutah prvega dela pa so Novomeščani že naredili razliko desetih točk. Čeprav so sredi druge četrtine gosti zaostanek prepolovili, pa so gostitelji znova pritisnili na plin ob koncu prvega polčasa, ko so pobegnili že na 52:36, na glavni odmor pa so nesli 14 točk zaloge.

Podobno prednost so Dolenjci ohranjali tudi v tretji četrtini, sredi tega dela igre je Erjon Kastrati z novima točkama prednost Krke povečal že na 19 točk (66:47), isti igralec pa je malce pozneje zadel še za 68:47.

Zadnja četrtina je bila tako zgolj formalnost, najvišja prednost na tekmi pa je znašala končnih 33 točk (98:65). Najboljši strelec v dresu Krke je bil Klemen Kužnik, ki je dosegel 16 točk, pri gostih pa jih je Aleks Cvetičanin prispeval 12.

Novomeščane tekma 20. kroga čaka v sredo, ko bodo gostovali pri Heliosu, Portorožani pa bodo v petek gostili Hopse.

Simon Petrov, trener Krke:
Naporna tekma, glede na to, da je za nami natrpan ritem srečanj. Pred tekmo smo se pogovorili, dogovorili nekaj stvari in fantje so oddelali kot se od njih pričakuje. Upam, da bomo na tej zmagi gradili prihodnost.

Konstantin Subotić, trener Portoroža:
“To kar sem napovedal pred tekmo se je tudi uresničilo. Krka je unovčila dolgo klop in kakovost ter ves čas narekovala ritem tekme. Tega nismo zdržali do konca, tako, da je bila zmaga Novomeščanov povsem zaslužena. To je trenutno naš maksimum. Optimistično zremo na nadaljevanje sezone in si že na naslednji tekmi želimo prikazati boljšo igro.