Petrol Olimpija po podaljšku do prve zmage

Košarkarji Petrola Olimpije so pred domačimi navijači po podaljšku prišli do prve zmage v novi sezoni lige ABA. V prvem krogu tekmovanja so bili boljši od lani pete ekipe prvenstva, z rezultatom 95:93.

Začetek tekme ni kazal na tesno končnico in podaljšek. Čeprav so bolje začeli gosti, so domači kmalu prevzeli pobudo in prvo četrtino dobili 21:13. V tem obdobju je kazalo, da je samo vprašanje časa, kdaj se bo košarkarjem Olimpije uspelo še bolj odlepiti in mogoče že ob polčasu odločiti tekmo, saj je goste na površju držal samo Desmond Washington.

Vseeno so se igralci Igokeje uspeli približati in v drugem polčasu so gledalci spremljali napeto srečanje. V tretji četrtini so bili boljši gosti, ki so popolnoma ujeli priključek in celo prevzeli pobudo, na koncu pa je o zmagovalcu odločal podaljšek. V podaljšku je povedla Igokea, toda dvojec Jordan Morgan – Talor Battle je poskrbel, da je zmaga ostala v Ljubljani.

Morgan je bil poleg Gregorja Hrovata tudi najboljši strelec pri domačih, oba sta dosegla 20 točk, pri gostih je Washington dosegel 35 točk.

Izjavi trenerja in Kapetana ekipe:

Gregor Hrovat, kapetan Petrol Olimpije: “Mislim, da nismo odigrali spet toliko slabe tekme, predvsem smo zaradi naših neumnosti dovolili Igokei vrne. Na koncu smo jim dovolili, da izsilijo podaljšek. Vseeno, mislim, da smo na koncu pokazali karakter in zasluženo slavili zmago. Zavedamo se, da bi morali vprašanje o zmagovalcu odločiti že veliko prej.”

Gašper Okorn, trener Petrol Olimpije: “Odkrito lahko rečem, kaj nam je tega treba. Mislim, da smo razen tiste serije 15:0, ki jo je Igokea naredila v drugi četrtini, vse do zadnjih štirih minut odigrali tako kot je bilo treba. Na naši strani je bilo prisotno preveč nervoze, kar se je odražalo na metu za tri točke. Imeli smo veliko odprtih metov, ki smo jih zapravili. Zgrešili smo tudi veliko lahkih košev iz pod obroča, zabijanja, polaganja.., če vse to seštejemo, pa dodamo dejstvo, da smo štiri minute do konca vodili za osem točk, je treba tekmo samo uspešno pripeljati do konca. Bili smo boljši nasprotnik, ampak smo dovolili Igokei, da si postreže z zmago. Zadovoljen sem z reakcijo igralcev v podaljšku. Naučiti se moramo kako tekmo varno pripeljati do konca, ko imamo določeno prednost. Z zadnjimi štirimi minutami tekme zagotovo ne smemo biti zadovoljni. Vse bomo natančno analizirali in verjamem, da do naslednje tekme lahko določene stvari popravimo.”

Naslednja tekma čaka Zmaje že v četrtek, ko bodo gostovali v Zagrebu pri Ciboni.