Pešić s 44 točkami pokopal Krko, Primorci na vrh, do zmag še Helios in Hopsi

V petek se je s tekmo med Šenčurjem in Olimpijo začelo šesto kolo Lige Nova KBM. Šenčurjani so po napetem zaključku ugnali Olimpijo. V soboto je Šentjur po podaljšku ugnal Krko, Hopsi so premagali Ilirijo, Helios je visoko nadigral Hopse, Sixt Primorska pa je ugnala Rogaško.

Liga Nova KBM, 6. krog, 11.11.
ŠENTJUR – Krka 104:101 (18:25, 17:26, 31:21, 25:19, 13:10)
Pešić 44 (6 skokov), Popadić 24 (6 podaj), Fernandez 12 (6 podaj); Kovačevič 21, Jošilo 16, Dimec 15 (5 skokov).

Košarkarjem Šentjurja je pred domačimi gledalci uspel izjemen preobrat, saj so zaostajali že za 20 točk, jih do konca rednega dela nadoknadili, nato pa v podaljšku nadigrali Krko. Šentjur je prišel do tretje zmage, Krka pa po četrtem porazu ostaja na dnu prvenstvene lestvice.

Domačin Miloš Pešič je bil z naskokom prvi igralec tekme, saj je dosegel 44 točk. Zadel je sedem metov za tri točke iz desetih poskusov, pri metu za dve točke je zadel osem od desetih poskusov. Ob tem je zbral še šest skokov in eno asistenco ter tri ukradene žoge.

Pešiču je s 44 točkami uspel drugi najboljši strelski dosežek v zgodovini lige, pred njim je le Shawn King, ki je aprila 2010 dosegel 45 točk. King, nekdanji igralec Polzele, zdaj pa Sixt Primorske, je takrat dosegel rekordni indeks 58 in ima še naslednje štiri najvišje. Pešič se je nocoj ustavil pri indeksu 45 in se je izenačil s Smiljanom Pavićem, ki mu je enak dosežek uspel decembra 2015.

Novomeščani so v zaključku rednega dela tekme zapravili prednost 20 točk, še 29 sekund pred zadnjim zvokom sirene so imeli prednost treh točk, podaljšek pa je osem sekund kasneje priigral Miloš Pešič. Tim Osolnik je ob zvoku sirene zapravil met za zmago Krke.

Tekmo je v podaljšku odločil Marko Popadić, ki je zadel dva prosta meta 19 sekund pred koncem podaljška, zatem pa je Domen Bratož ob zvoku sirene zgrešil met za tri točke.

Krka bo čez teden dni gostila Hopse s Polzele, Šentjur dva dni kasneje čaka gostovanje v Ljubljani pri Petrol Olimpiji.

HOPSI POLZELA
– Ilirija 95:76 (27:22, 12:14, 33:16, 23:24)
Collins 23 (7 podaj), Rotar 21, Čup 18; Šiško 21 (5 podaj), Vončina 18, Germ 13.

Košarkarji s Polzele so pred domačimi gledalci prišli do druge prvenstvene zmage, ob tem imajo še tri poraze, dve točki pa sta v Savinjski dolini ostali povsem zasluženo, predvsem pa po izvrstni tretji četrtini, ki so jo Hopsi dobili s 33:16.

Ilirija je odlično začela in sredi prve četrtine vodila 17:7, do konca prvih desetih minut pa povsem popustila in se znašla v zaostanku 22:27. Ljubljančani se niso kar predali in drugo četrtino dobili s 14:12, zaostanek treh točk pa je nakazoval zanimiv drugi polčas.

Domači navijači so ga res videli, saj so Hopsi zagospodarili na svojem igrišču in po 30 minutah vodili z 72:52, s tem pa rešili vprašanje o zmagovalcu. Ljubljančani so sicer poskušali, a bližje kot na 13 točk zaostanka niso zmogli.

Pri domačih se je s 23 točkami, sedmimi asistencami in štirimi skoki izkazal Chauncey Levant Collins, 21 jih je dosegel Tjaž Rotar. Na drugi strani je spet izstopal Žan Mark Šiško, ki je tekmo končal pri 21 točkah, petih asistencah in treh skokih.

Zlatorog – HELIOS SUNS 68:86 (19:18, 17:30, 20:17, 12:21)
Lapornik 25 (6 skokov), Polutak 18, Durnik 8 (11 skokov); Mahkovic 26, Pelko 18, Močnik in Besedič (5 skokov) po 10.

Domžalčani so po uvodnih treh porazih v domačem prvenstvu zmagali drugič zapored, tokrat so bili večino tekme boljši tekmec od Zlatoroga, ki ostaja pri zgolj zmagi, zdaj pa ima štiri poraze.

Potem ko so Laščani v prvi četrtini še držali korak z Domžalčani, pa so ti v drugih desetih minutah stopili na plin in ta del igre dobili kar s 30:17 ter posledično pobegnili tudi že za 14 točk, 33 sekund pred koncem je Blaž Mahkovic zadel za 48:34.

V tretji četrtini so gostje še naprej vztrajali pri dokaj zanesljivi prednosti, vodili tudi za 15 točk, v zadnjih deset minut pa nesli še vedno ulovljivih devet točk naskoka. Laščanom se je tri minute pred koncem še uspelo približati na -7 (66:73), a so nato do konca povsem popustili oziroma so gostje z odločno igro v zadnjih minutah naredili delni izid 13:2 ter prišli do zanesljive zmage.

Pri Laščanih je bil s 25 točkami strelsko najboljši Miha Lapornik, dodal je še šest skokov, v tem elementu pa je bil najboljši na tekmi Urban Durnik, ki je pobral 11 žog (dodal je še osem točk). Pri gostih je Mahkovic dosegel 26 točk, nad njim pa so tekmeci naredili kar deset osebnih napak. Jure Pelko je dodal 18 točk.

Laščani bodo v 7. kolu prihodnjo soboto gostili Ilirijo, Domžalčani pa Sixt Primorsko.

SIXT PRIMORSKA
– Rogaška 80:66 (19:20, 24:17, 28:12, 9:17)
Mulalić 16 (5 skokov), Čakarun (11 skokov) in King (6 skokov) po 14; Davis 18, Pajić 13, Nikolič 10 (5 skokov).

Primorski košarkarji ostajajo na vrhu prvenstvene lestvice. Za svojo četrto zmago na peti tekmi, prvič so izgubili v prejšnjem krogu proti Petrol Olimpiji, so premagali Rogaško, ki je trem zmagam dodala drugi poraz. Slatinčani so v prvem polčasu še nekako držali korak s tekmeci, v drugem polčasu pa so igralci Primorske hitro prišli do neulovljive prednosti.

Ekipi sta bili v prvi in večino druge četrtine izenačeni, domači so prvič na tekmi resneje pobegnili 13 sekund pred koncem polčasa, ko so povedli za devet točk (43:34). V tretji četrtini so Primorci le še oplemenitili svoj naskok, po košu Marjana Čakaruna so v 24. minuti vodili že s 56:37, isti igralec je s prostima metoma malce pozneje prednost domačih povišal na 58:38, ko pa je Shawn King v zadnji minuti tega dela igre zabil za 71:47, je bil zmagovalec praktično odločen. V zadnji četrtini so gostitelji tekmo le še mirno pripeljali do zanje srečnega konca.

Pri domačih je bil s 16 točkami (trojke 4:11) najboljši Mirko Mulalić, Čakarun je 14 točkam dodal 11 skokov, King pa prav tako 14 točkam šest skokov. Pri gostih je z 18 točkami prednjačil Rashun Davis.

Primorci bodo v 7. kolu prihodnjo soboto gostovali v Domžalah, Slatinčani pa bodo gostili Šenčur GGD.