Percel ob sireni za zmago Lastovke nad Elektro

Rubrika: Nižje slovenske lige

Drugoligaški moštvi Vzajemcev Lastovke in Term Olimie sta v 2. kolu kvalifikacij za mesti v Ligi Telemach poskrbeli za presenečenji. Domžalčani so s trojko Žige Percla ob zvoku sirene z 79:78 ugnali Elektro, Podčetrtčani pa s 77:69 Hopse.

KVALIFIKACIJE ZA MESTI V LIGI TELEMACH, 2. KOLO:

Sobota, 16. maja:

VZAJEMCI LASTOVKA – Elektra Šoštanj 79 : 78 (24:11, 13:21, 18:23, 24:23)
(Pušič 18, Mihalič 17; Čebašek 22, Cohn 20 in 14 skokov).

Košarkarji Vzajemcev Lastovke so zabeležili prvo zmago v kvalifikacijah za mesti v prihodnji sezoni Ligi Telemach. V dramatični končnici in s trojko Žige Percla so pred domačimi gledalci premagali Elektro. Po dveh kolih imajo vse štiri ekipe po dve zmagi, tako da se v preostanku obeta ogorčen boj za dve vozovnici, ki vodita v elitno prvenstvo v prihodnji sezoni.

Tekma v dvorani Komunalnega centra je bila izjemno razburljiva. Potem ko so gostitelji vodili tri četrtine tekme, je v zadnjih desetih minutah odločala vsaka žoga. V zaključek tekme so z boljšim izhodiščem prišli Šoštanjčani, ki so imeli sedem sekund pred koncem pri vodstvu za dve točki dva prosta meta. Drago Brčina je oba zgrešil, pri polaganju je bil nenatančen še Travis Cohn, kazen pa je sledila v obliki trojke 25-letnega Percela z zvokom sirene za 79:78.

V naslednjem kolu bodo Domžalčani gostili Hopse (19. 5.), Elektro pa čaka gostovanje v Podčetrtku pri Termah Olimia (22. 5.).

IZJAVI TRENERJEV PO TEKMI:

Dejan Gašparin, trener Vzajemcev Lastovke:
“Kljub temu, da smo zmagali s trojko v zadnji sekundi, lahko le čestitam fantom in jih pohvalim za pristop in borbenost. Res je da smo s slabo kontrolo skoka vračali nasprotnika v igro, vendar je na koncu zmaga zasluženo ostala doma. Še posebna pohvala Edinu Alispahiču, ki je kljub poškodbi v prvem polčasu stisnil zobe in odigral tekmo do konca. Čestitke tudi gostom za nepopustljivost.”

Boštjan Kuhar, trener Elektre Šoštanj:
“Podcenjevanje in sebičnost, to je naša ekipa. Upam, da bodo fantje to vzeli v zakup in naslednjo tekmo odigrali bolje.”

TERME OLIMIA PODČETRTEK – Hopsi Polzela  77 : 69 (29:12, 18:23, 18:16, 12:18)
(Remus 18, Štruc 13; Atanacković 21 (14 skokov), Abramovič 11)

Enako kot v Domžalah so tudi gledalci v Podčetrtku videli presenečenje v drugem kolu kvalifikacij za mesti v prihodnji sezoni Lige Telemach. Terme Olimia so premagale Hopse s Polzele in tako vknjižile drugi par točk (enega so prenesle iz 2. SKL). Vse štiri ekipe, ki sodelujejo v tem delu tekmovanja, imajo sedaj po štiri točke.

Zmaga košarkarjev iz Podčetrtka je povsem zaslužena, saj so bili izbranci nekdanjega slovenskega selektorja moške in ženske vrste Borisa Zrinskega boljši vseh štirideset minut. Na začetku so povedli z 19:6, pred koncem prvega polčasa pa so imeli že 22 točk naskoka. Polzeljani so se v zadnjem delu približali na 67:62 ter 71:67, toda pri Termah Olimia je bilo dovolj razpoloženih igralcev, da ni prišlo do izenačene končnice. Aljoša Remus je dosegel 18 točk (6 skokov), Jure Štruc 13 (6 skokov) in Rene Žvan 11, na drugi strani pa je izstopal Simo Atanacković z 21 točkami in 14 skoki (indeks 20).

V tretjem kolu bodo Terme Olimia gostile Elektro (22. 5.), Hopsi pa bodo gostovali pri Vzajemcih Lastovka v Domžalah (19. 5.).

Boris Zrinski, trener Term Olimia Podčetrtek:
“Moram reči, da smo na to tekmo gledali kaz z nekaj strahu, saj so Hopsi izjemno visoki. Na koncu smo ravno mi preko te višine prišli do uspeha. Izredna borbenost in veliko število točk v prvem polčasu so nam dali potrebne samozavesti in kljub padcu v naši igri v drugem polčasu smo zasluženo zmagali.

Vladimir Rizman, trener Hopsov Polzele:
“Terme Olimia so nas nadigrale v vseh sedmentih igre. Igralcem sem cel teden dopovedoval eno, delali pa so povsem drugo. Zmaga domačinov je povsem zaslužena. Našim igralcem sem v slačilnici povedal, da naj si na posnetku pogledajo nasprotnike, predvsem njihovo voljo in borbenost za klubski grb, ne pa da na igrišče vkorakaš igrati zvezdo. Sedaj smo se spravili v zanimiv položaj. Čestitke še enkrat Podčetrtčanom za športno in korektno igro ter zasluženo zmago. Igrali so pošteno in izkoristili svoje priložnosti. Za naše fante pa resnično upam, da se bodo zamislili nad svojim odnosom do igre, za katero predvidevam, da jo imajo zelo radi. Košarka se igra na igrišču, nobena zmaga pa ne bo prišla sama od sebe.”