Paul in Griffin premočna za Phoenix (VIDEO)

Phoenix Suns so izgubili še drugo tekmo zapored z močnim tekmecem iz zahodne konference. V Arizoni so s 120:100 na krilih Chrisa Paula in Blakea Griffina slavili La Clippers. Goran Dragić je 10 točkam dodal 5 skokov in 8 podaj, po dolgi suši pa je dve minuti in pol priložnosti za igro dobil tudi Zoran, a se v statistiko ni vpisal.

Na podlagi izjemne druge četrtine (41:32) so domači na polčas odšli z dvema točkama prednosti, ki pa so jo Clippers v tretji (20:34) povsem izničili in si priigrali visoko prednost.

15:0 ob koncu za goste

Sonca so se v “zadnjem jurišu” sedem minut in pol pred koncem po zaporednih trojkah Isaiah Thomasa in Geralda Greena približala na vsega 94:96, toda do konca srečanja je sledil enosmerni promet, ki je vodil zgolj h košu Phoenixa. Varovanci Doca Riversa so preko J. J. Redicka, Chrisa Paula, Blakea Griffina in DeAndreja Jordana napravili delni niz kar 15:0 in do najvišje prednosti prišli ravno na koncu tekme.

“Dobili smo tehnično napako, metov si nismo dobro izbirali, DeAndre Jordan pa je bil z blokadami odličen v obrambi. Na drugi strani mi nismo bili prepričljivi v rotaciji in zadevali so iz vseh položajev. Preveč smo imeli žogo v rokah in premalo iskali ekstra podajo,” je padec igre v drugem polčasu opisal starejši Dragić.

Za Suns je to 20. poraz na 46 tekmah, s katerim ostajajo dokaj trdno na 8. mestu zahodne konference.

NBA, 26. januar

Phoenix Suns – LA CLIPPERS 100:120
(Thomas 25, Bledsoe 17, G. Dragić 10, 5 skokov in 8 podaj v 38 minutah, Z. Dragić brez učinka v 3 minutah; Paul (12 podaj) in Griffin po 23)

Chicago Bulls – MIAMI HEAT 84:96
CLEVELAND CAVALIERS – Oklahoma City Thunder 108:98
NEW ORLEANS PELICANS – Dallas Mavericks 109:106
ATLANTA HAWKS – Minnesota Timberwolves 112:100
Orlando Magic – INDIANA PACERS 99:106
SAN ANTONIO SPURS – Milwaukee Bucks 101:95
TORONTO RAPTORS – Detroit Pistons 114:110
GOLDEN STATE WARRIORS – Boston Celtics 114:111