Partizan po porazu v Podgorici že v polfinalu s Crveno zvezdo!

V derbiju zadnjega kola rednega dela ABA Lige je Budućnost s 85:79 premagala Partizan in si tako zagotovila drugo mesto in boljše izhodišče v polfinalu, kjer se bo s prednostjo domačega igrišča pomerila s Cedevito. Beograjčane čaka mestni dvoboj s prvouvrščeno Crveno zvedo.

Podgoričani so tekmo začeli bolje, a nato popustili, kar so gostje izkoristili z delnim nizom 19:6 in prišli do dvomestne prednosti (29:19). Vse do zaključka je Budućnost lovila 6-kratne prvake, ki so tri minute do konca vodili še za 7 točk (79:72), a do konca točke več niso dosegli, prejeli pa so jih kar 12. Ključna sta bila JR Reynolds s 24 točkami in Darko Planinić s 17, dvojica je prispevala tudi najbolj pomembne točke v končnici srečanja.

Murić prvi strelec

Za poražence sta po 16 točk dosegla slovenski reprezentant Edo Murić in Saša Pavlović. Cedevita si je, kot smo omenili že zgoraj, z zmago zagovotovila tretje mesto in bo tako skupaj z Budućnostjo tvorila drugi polfinalni par, prvega pa oba beograjska kluba.

Poraz Szolnoka s Cedevito je šel izjemno na roko Metalcu, ki se je navkljub porazu v Zadru uspel uvrstiti na 6. mesto in v Eurocup, kar je za novinca v ligi izjemen uspeh.

Olimpija peta, Krka deveta

Ljubljančani so po rednem delu osvojili peto mesto in si po dveh sezonah udeležbe s posebnim povabilom tudi formalno zagotovili nastop v evropskem pokalu. Novomeščani z 12 zmagami in 14 porazi zasedli deveto mesto.

– Partizan 85:79
(Reynolds 24, Planinić 17 in 10 skokov; Murić 16, 3 skoki v 25 minutah, Pavlović 16)

Szolnok – CEDEVITA 67:74
(Jones 13, Gipson 12; Bilan 17, Pilepić 11)

CIBONA – Levski 85:69
(Žižić 21, Jagodić Kuridža 15 in 11 skokov; Ivanov 19, Simeonov 16)

Sobota, 21. marec:
MEGA LEKS – Igokea 100:96
(Jokić 28 in 15 skokov, Zagorac 16; Heslip 28, Bunić 15)

CRVENA ZVEZDA – MZT Skopje 89:56
(Zirbes 19 in 9 skokov, Dangubić in Mitrović po 13, … Blažič 7, 3 skoki in 3 podaje v 28 minutah; Sinovec 17)

UNION OLIMPIJA – Krka 73:67
(Omić in Prepelič po 13, Marinović 11; Booker 18, Armstead 15)

ZADAR – Metalac 85:69
(Segarić 20, Sobin in Ivanov po 17; Protić 19)

1 Crvena zvezda 26 24 2 2147:1790 357 50
2 Budućnost 26 19 7 1993:1816 177 45
3 Cedevita 26 18 8 2004:1838 166 44
4 Partizan 26 18 8 1924:1778 146 44
5 Union Olimpija 26 15 11 1952:1849 103 41
6 Metalac 26 13 13 1852:1936 -84 39