Parklji v končnici, derbi termalcem, Triglav prvič klonil

Rubrika: Nižje slovenske lige

V 2. SKL je zaključeno peto kolo nove sezone, v ligi pa ni več ekipe, ki bi bila v tej sezoni brez zmage. Za to je že v petek poskrbel Slovan, ki je s 83:56 premagal Hrastnik. Najzanimivejša tekma kola se je odvila v Ljubljani, med Parklji in Mesarijo Prunk Sežano, dobili pa so jo Ljubljančani, s 77:76.

Radanovič 22

Zagotovo najzanimivejša tekma 5. kola je bila na sporedu na ljubljanski Ježici, med Parklji in Mesarijo Prunk Sežana. Dvoboj je bil vseskozo zelo izenačen, odločen pa je bil v zadnjih sekundah. Parklji so preobrat in zmago zrežirali v zadnjih štirih minutah tekme. Ljubljančane je v vodstvo najprej popeljal Žiga Doljak, za 77:74 pa je dva prosta meta zadel najboljši strelec tekme, Matija Radanovič (22 točk). Šest sekund pred koncem je Nejc Glavaš sicer zadel koš za 77:76, a rezultat se do konca tekme ni več spremenil.

Točki ostali doma

Zanimivo je bilo tudi v Podčetrtku, kjer so Terme Olimie pred zadnjo četrtino zaostajale z osmimi točkami razlike, nato pa v odločilnih desetih minutah tekme dosegle 30 točk, in ECE Triglavu dopustile, da doseže le 12 točk. Na koncu so Štajerci zmagali z 80:70.

Zanesljivo zmago so na domačem parketu zabeležile Konjice, ki so v zadnji četrtini ECE Celju dopustile, da doseže le štiri točke, na koncu pa slavile zmago s 76:56. V Grosuplju je Plama Pur s 67:56 premagala Grosuplje, Kolpa Črnomelj pa je v zadnji četrtini strla AKK Branik Maribor (77:71).

Prepričljiv Slovan

Že v petek sta na parket dvorane v Hrastniku stopili domača ekipa Hrastnika in Slovan. Moštvo iz Kodeljevega si je zmago priigralo v drugem polčasu. V tretji četrtini so Hrastničanom dopustili, da dosežejo le osem točk, Slovan jih je dal 22, v zadnjem delu igre pa je vodstvo Ljubljančanov doseglo in preseglo 20 točk. Naskok Slovana je vztrajno naraščal, na koncu pa so varovanci Gregorja Hafnarja slavili zmago s 83:56.