Parkljem mestni derbi, visok poraz Celja

V soboto je bilo na sporedu pet tekem 14. kola 2. SKL. Ljubljana je izgubila proti Parkljem, Grosuplje je ugnalo LTH Castings, Podčetrtek je visoko nadigral Celje, Mesarija Prunk je premagala Portorož, Plama Pur je bila boljša od Medvod. Obračun med Konjicami in Triglavom bo na sporedu 23. januarja.

2. SKL, 14. kolo, 6.1.
Ljubljana – PARKLJI 68:84 (21:28, 10:23, 12:23, 25:10)
Sovre Nemanič 15 (7 podaj), Bohinc 13, Verbič 11 (9 skokov); Kovačević 15 (9 skokov), Zagorac (10 skokov) in Doljak po 14.

Ljubljanski obračun 14. kola 2. SKL so zanesljivo dobili Parklji, ki so na svoj račun zapisali že deseto zmago v tej sezoni. Po veliki zmagi proti Mesariji Prunk je to druga zaporedna zmaga varovancev Nejca Kobala. Ekipa Ljubljane je izgubila drugič zapored.

Že po prvem polčasu so si Parklji priigrali dvajset točk naskoka, zato to so veliko priložnosti za igro dobili tudi najmlajši košarkarji Parkljev. Ljubljana, pri kateri je danes manjkal prvi strelec 2. SKL, Jaka Stemberger, je zaostajala celotno srečanje, največ za 34 pri rezultatu 80:46. Do konca srečanja so gostje dosegi še štiri točke, košarkarji Ljubljane pa 22. Kljub temu so zanesljivo zmago vknjižili Parklji.

Najboljša strelca pri obeh ekipah sta dosegla po 15 točk. Pri domačih je bil to David Nathan Sovre Nemanič, ki je zbral še sedem asistenc, pri gostih pa je Milan Kovačević 15 točkam dodal še devet skokov.

Parklje prihodnji teden čaka obračun s Plamo Pur, Ljubljana pa gostuje pri Portorožu.

LTH Castings – GROSUPLJE 59:71 (16:13, 11:20, 19:15, 13:23)
Lisica 19, Dornik 17 (13 skokov), Strmčnik 9; Trampuš 18 (9 skokov), Košir 14 (6 skokov), Kerič 10.

Košarkarji Grosupljega so na gostovanju v Škofji Loki prišli do pomembnih dveh točk pri boju za obstanek, Gorenjci, ki so danes nastopili brez prvega strelca Davida Kralja, pa so se na lestvici izenačili s Parklji.

Uvodnih petnajst minut je pripadlo domači ekipi, ki je vodila tudi z osmimi točkami prednosti. Ob koncu četrtine so Škofjeločani ostali brez kapetana Jeršina. V drugi četrtini je prednost domačih skopnela, na glavni odmor so s +6 odšli Dolenjci.

Po odmoru so Grosupeljčani zaigrali še bolje in povedli za dvanajst. Moštvo Jake Hladnika se je po zaostanku zbralo in ponovno vrnilo v igro. Sedem minut do konca tekme je LTH vodil za tri, nato pa je sledil delni izid 19:4, ki je Grosupeljčanom prinesel peto zmago v tej sezoni.

Odločilno vlogo pri zmagi Dolenjcev sta odigrala Matija Trampuš (18 točk in 9 skokov) in Peter Košir (14 točk in 6 skokov). Pri domačih je bil najboljši strelec Rade Lisica (20), z dvojnim dvojčkom se je izkazal Jan Dornik (17 točk in 13 skokov).

Grosuplje prihodnjo soboto gostuje v Celju, Škofjeločani pa v Sežani.

TERME OLIMIA PODČETRTEK – Celje 95:65 (21:16, 26:18, 27:14, 21:17)
Strnad 19, Štruc 18, Radanovič 16 (8 skokov); Ejup, Krušič (7 skokov) in Pečovnik po 9.

Na srečanju med vodilno ekipo Term Olimia in petouvrščenim Celjem so do visoke zmage prišli Podčetrtčani. Slednji po trinajstih odigranih tekmah ostajajo na vrhu 2. SKL z 12 zmagami in enim porazom. Celjani so se še bolj oddaljili od prve četverice, ki se bo v drugem delu pomerila za nastopanje v Ligi Nova KBM v prihodnji sezoni.

Ekipa Podčetrtka je dobila vse štiri četrtine, dvome o zmagovalcu pa razrešila že v tretji četrtini. Varovanci Tihomirja Tabaka so zadeli 16 metov za tri točke, medtem ko so gostje bili iz 22 poskusov uspešni zgolj trikrat. Najvišja prednost domačih je bila 35 točk.

Najboljši strelec tekme je bil izkušeni Nejc Strnad z 19 točkami, pri Celjanih pa nihče od košarkarjev ni presegel meje 10 točk. Ejup, Krušič in Pečovnik so jih dosegli po devet.

Podčetrtčane naslednje srečanje čaka že sredi prihodnjega tedna, ko bodo gostovali v Konjicah. Na tekmi 15. kola bodo gostovali v Kranju. Celjani bodo prihodnjo soboto gostili ekipo Grosupljega.
MESARIJA PRUNK SEŽANA – Portorož 91:78 (25:24, 25:23, 19:10, 22:21)
Sirnik 26, Urbas (9 skokov) in Milašinović (7 podaj) po 18; Katonar 18, Kavgič 17 (6 skokov), Rožanc 16.

Mesarija Prunk se je na tekmi proti Portorožu vrnila na zmagovalne tirnice in vknjižila deseti par točk v tej sezoni. Portorož je po štirih zaporednih zmagah izgubil drugič zapored. Srečanje se je končalo z rezultatom 91:78.

Odločitev o zmagovalcu je padla v tretji četrtini, ki so jo Kraševci dobili za devet. V 34. minuti tekme je Mesarija Prunk povedla z najvišjo prednostjo na tekmi (16) in dvomov o zmagovalcu je bilo konec. Domači košarkarji so bili izjemno razpoloženi v napadu. Zadeli so 53% vseh metov iz igre, zanimiv pa je podatek, da so bili najbolj natančni pri metu za 3 točke (54% – 15/28). Po pet trojk sta zadela Urbas in Sirnik.

Najboljši strelec tekme je bil Sirnik, ki je dosegel 26 točk, pri Portorožanih se je Alen Katonar ustavil pri 18.

V derbiju 15. kola bo Mesarija Prunk gostila LTH Castings, med tednom pa bodo varovanci Igorja Thalerja gostili tudi kranjski Triglav. Portorož bo na tekmi 15. kola gostil Ljubljano, ki ima po štirinajstih tekmah enak izkupiček zmag in porazov (4-10).
PLAMA PUR – Brinox Medvode 75:59 (13:4, 24:25, 22:17, 16:13)
Srebovt 20 (13 skokov, 5 podaj), Zalar 16 (9 skokov), Hadalin 14 (6 skokov); Bunčič 24, Fižuleto 9, Đogić 7 (5 podaj).

Plama Pur je proti Medvodam prišla do druge zaporedne zmage v 2. SKL. Na domačem parketu so Bistričani zmagali s 75:59. Medvode so bile desetič v tej sezoni neuspešne.

Obe ekipi sta bili v prvi četrtini strelsko dokaj nerazpoloženi, Medvodčani so le enkrat zadeli iz igre. V nadaljevanju sta se obe ekipi razigrali v napadu, ob polčasu pa je Plama Pur vodila s 37:29. Košarkarji iz Ilirske Bistrice so prevladovali v skoku (49:29), imeli so tudi boljši odstotek meta iz igre. Varovanci Roka Dežmana so bili boljši nasprotnik tudi v drugem polčasu in so tako dosegli šesti par točk v tej sezoni.

Anže Srebovt je bil z dvojnim dvojčkom (20 točk, 13 skokov, 5 podaj) prvi igralec tekme. Pri gostih je le Dejan Bunčič s 24 točkami presegel dvomestno število točk.

Plama Pur bo v naslednjem kolu gostovala pri Parkljih, Brinox Medvode se bodo pomerile s Konjicami.