Parada trojk, nov rekord in vodstvo z 2:0 za Cleveland Cavalierse

V končnici Lige NBA so Cleveland Cavaliersi z neverjetno strelsko predstavo na drugi tekmi serije konferenčnega polfinala Vzhoda premagali Atlanto Hawkse s 123:98, in so zdaj na pol poti do uvrstitve v konferenčni finale. Cavsi, finalisti minule sezone, so zadeli kar 25 metov za tri točke in s tem postavili nov rekord Lige NBA.

Najbolj razigran pri metih izza črte je bil JR Smith, ki je na poti do 23 točk zadel sedem trojk. LeBron James jih je dodal štiri na poti do 27 točk. Kar 10 igralcev Clevelanda je zadelo vsaj en met za tri točke, skupno pa so za tri metali kar 55,6-odstotno (25/45). Že v prvem polčasu so jih zadeli 18, v zadnji četrtini pa je glavni trener Clevelanda, Tyron Lue, vsem igralcem začetne peterke namenil počitek.

Serija se zdaj seli v Atlanto, kjer bo v petek na sporedu tretja tekma. Hawksi so v sredo doživeli že deseti zaporedni poraz proti Clevelandu v končnici.

Liga NBA, končnica, konferenčno polfinale

Vzhod:

CLEVELAND – Atlanta 123:98 (35:20, 39:18, 32:32, 17:28) [2:0]
(James 27 (5 podaj), Smith 23; Millsap 16 (11 skokov), Teague 14 (6 podaj))

*V oglatem oklepaju je zapisan rezultat v zmagah. Igrajo na štiri dobljene tekme.