Padli tudi Slovaki, Glas 20, Samar 16

Slovenska izbrana vrsta nadaljuje z odličnimi predstavami na evropskem prvenstvu divizije B. Po zmagi nad Slovaško so si varovanci Tomaža Fartka že zagotovili prvo mesto v skupini D. Slovenci se bodo v zadnjem kolu rednega dela pomerili z Bolgari. Srečanje med Bolgarijo in Slovenijo bo na sporedu danes ob 18.45.

EP U18, B divizija, 4. krog, 31.7.
SLOVENIJA
– Slovaška 73:66 (13:17, 12:18, 20:15, 28:16)
Glas 20 (5 skokov), Samar 16, Ličen (7 skokov) in Nemanič (5 skokov) po 10, Vujačič 6, Jogan in Šikanič po 4, Strel 3, Kuralt, Prepelič, Stavrov.

Slovenska reprezentanca je do pomembne četrte zmage prišla po odlični zadnji četrtini, v kateri so dokončno zlomili odpor Slovakov. S to zmago so si Slovenci kolo pred koncem že zagotovili prvo mesto v skupini D, ne glede na rezultat na zadnji tekmi proti Bolgariji.

Tudi Slovaki so se izkazali za zelo zahtevne tekmece. Atletska ekipa Slovkov je največ težav Sloveniji predstavljala s consko obrambo. Ob koncu prvega polčasa so tokratni nasprotniki naše izbrane vrste vodili že z dvomestno prednostjo. Igra v napadu ni stekla kljub številnim odprtim metov.

Začetek drugega polčasa ni prinesel sprememb na terenu, saj so Slovaki kmalu po glavnem odmoru prišli do najvišje prednosti na tekmi (+14). Po trojki Lična in Glasa so se slovenski košarkarji nekoliko otresli pritiska in z delnim izidom 10:0 hitro ujeli priključek. Slovaki so na zadnji dvominutni odmor odšli s petimi točkami prednosti. Žiga Samar je že v prvem napadu v zadnjih desetih minutah nakazal, da so naši košarkarji odločeni dobiti obračun in si kolo pred koncem priigrati najboljše izhodišče pred četrtfinalom. Po drugi trojki Samarja so Slovenci po zelo dolgem času povedli. Slovaki so vrnili z enako mero in v vodstvu ostali vse do zadnjih petih minut.

Dve minuti pred iztekom 40. minut je bil rezultat poravnan na 65. Sledil je koš Lična, pridobljena žoga Samarja, ki je protinapad pretvoril v +4 za Slovenijo. Varovanci Tomaža Fartka so slavili z drugo najvišjo prednostjo na celotnem srečanju.

Gregor Glas je tekmo zaključil z 20 točkami, 16 jih je dodal Samar, po 10 pa sta jih prispevala Ličen in Nemanič.

Slovence v zadnjem kolu čaka obračun z Bolgarijo, ki pa pravega rezultatskega pomena ne bo imel, saj bodo slovenski košarkarji v četrtfinale odšli s prvega mesta.

Vse obračune slovenske reprezentance si je mogoče ogledati na spletni strani kzs.si in na Facebook strani Košarkarske zveze Slovenije.