Padel tudi Partizan, Celjanke na 1. mestu!

Aktualne prvakinje regije so v BTRAVEL WABA LIGI prišle do tretje zmage v tej sezoni. Pred več kot 300 domačimi bučnimi gledalci so z rezultatom 68:62ugnale beograjski Partizan 1953. Celjanke so se z zmago povzpele na vrh skupine B. Naslednja tekma jih čaka v Zagrebu, kjer bodo v 5. kolu gostovale pri Medveščaku (torek, 31.10. ob 20.00).

Liga WABA BTRAVEL, 4. krog, 25.10.
CINKARNA CELJE – Partizan 68:62 (21:22, 13:13, 16:17, 18:10)
Slonjšak 15 (5 skokov), Ocvirk (9 skokov, 5 asistenc), Delić (5 asistenc) in Chidom (10 skokov) po 12; Matić 20.

V skupini B po četrtem kolu ni več neporažene ekipe. Ključno vlogo pri tem so odigrale aktualne državne in pokalne prvakinje Slovenije, ki so pred domačimi gledalci ugnale ekipo Partizana 1953, ki po prvih treh kolih ni poznal poraza.

Celjanke so s prvi košem Oderah Chidom v 18. sekundi tekme povedle z 2:0. Sledilo je zelo iznačeno srečanje v 1. četrtini, Beograjčanke so prvič na tekmi povedle +2 in sicer v 5. minuti 1. dela igre (6:8). Varovanke Damirja Grgića so se po minuti odmora nekoliko zbrale, postale natančnejše in v 6. minuti s košem Hrvatice Ive Slonjašak povedle 14 proti 11. Gostje so hitro znižale rezultat in kasneje povedle 17 proti 14. Do konca 1. četrtine je bil rezultat zelo tesen, s trojko Aleksandre Krošelj minuto in 24 sekund pred koncem 1. četrtine so Celjanke znižale zaostanek na 21:22. To je bil tudi končni rezultat v prvih desetih minutah. Drugo četrtino so siloviteje pričele igralke Partizana in takoj povedle 26.21.  Šele v 3. minuti 2. četrtine je prvi koš za Celjanke dosegla Anđela Delić za 23:26. Gostje so 2:41 pred koncem 2. polčasa vodile že za +7 (33:26 za Partizan), a so se po minuti odmora domačega stratega Grgića dekleta znova zbrala in prednost črno-belih je skopnela. 33 sekund do konca 1. polčasa je Aleksandra Krošelj z dvema zadetima prostima metoma znižala zaostanek le na točko (32:33). Kljub temu se je prvi polčas končal 35 proti 34 za Partizan 1953. Tretjo četrtino so odločneje pričele domačinke, ki so že v 3. minuti povedle 40 proti 37.  Oderah Chidom je 3:35 pred koncem 3. dela igre popeljala domačinke v vodstvo 48:42 (takrat je zadela svojo deseto točko). Beograjčanke se niso predale in dobri dve minuti pred koncem 3. četrtine so znižale zaostanek le na točko (48:47) in kasneje tudi hitro povedle 1. minuto in 30 sekund pred koncem z rezultatom 49:48! Zaključek 3. četrtine je pripadel gostjam, saj so vodile 52:50! Odločitev o zmagovalcu je padla v zadnji četrtini, v katero so Celjanke vstopile z zaostankom dveh točk. Uvodoma so dosegle pet zaporednih točk, v zadnjih pet minut srečanja pa so vstopile z najvišjo prednostjo na tekmi, ki je znašala sedem točk (63:r6 do konca je bilo 4:44).  Dve minuti in enaindvajset sekund pred koncem tekme so se Beograjčanke ponovno približale zgolj na dve točki zaostanka (63:61), vendar so varovanke Damirja Grgića zadržale mirno glavo in roke ter se veselile tretje zmage in skoka na vrh lestvice skupine B. Na koncu zasluženih 68:62 za Cinkarno Celje!

Damir Grgić, trener Cinkarne Celje: » Čestitam igralkam za zmago, čeprav je bila ekipa Partizana boljši nasprotnik skozi celotno srečanje, do naslednje tekme z Medveščakom pa moramo našo igro izboljšati. «

Blagoje Ivić, trener Partizana 1953:» Prišli smo odigrati kar se da dobro tekmo, ampak je bila Cinkarna Celje na domačem parketu boljša ekipa. Nikakor nismo kompletni, saj je danes manjkala Jelena Mitić na poziciji štiiri in prav tukaj smo bil slabši. Nasprotnik je na začetki 4. četrtine zadel nekoliko metov za 3 točke in tukaj se je tekma prelomila. Bili smo zelo blizu, a žal nam nekateri meti v odločilnih trenutkih niso šli skozi obroč. Čestitke mojim igralkam za maksimalno borbennost na celotni tekmi.”