Oslabljene Celjanke poražene iz Črne gore

Oslabljena zasedba državnih prvakinj ŽKK Athlete Celje se iz Črne gore vrača s porazom, domača Budućnost je bila boljša s kar 96:65. V dresu Celjank je navdušila Larisa Ocvirk (16 točk, 6 skokov). Danes v Sarajevu gostujejo Kranjčanke.

Liga WABA, 8. krog, 22.12.
BUDUĆNOST BEMAX – Athlete Celje 96:65 (28:18, 22:19, 25:12, 21:16)
(Topuzović 18, Matović 15, Mujović 14 (6 podaj); Ocvirk 16 (6 skokov), Evans 15 (8 skokov), Marić 10)

Celjanke so na zadnjem srečanju rednega dela lige WABA visoko izgubile proti Budučnosti. Štajerke, ki so na gostovaju v Podgorice nastopile oslabljene, so že po prvi četrtini zaostajale za deset točk. Do polčasa je prednost narasla na 13. Tudi v tretji četrtini se razmerje na igrišču ni spremenilo, Črnogorke so z odlično igro v napadu in v obrambi še povečale prednost in dvoma o zmagovalcu ni bilo. Domačinke niso popuščale in na koncu slavile zmago z rezultatom 96:65.

Pri Celjankah je največ točk dosegla Larisa Ocvirk (16), pri Budućnosti pa jih je Kristina Topuzović dosegla 18.

Celjanke so se kljub porazu zanesljivo uvrstile v drugi del tekmovanja, v katerem bo nastopalo osem ekip, ki se bodo po dvokrožnem sistemu (14 tekem) med 18. januarjem in 8. marcem borile za nastop na zaključnem turnirju četverice.