Oslabljena Rogaška ni bila kos Borcu

Oslabljena Rogaška je prave možnosti za presenečenje v Čačku zapravila že v prvem polčasu. Prvouvrščeni Borac v nadaljevanju ni ponudil možnosti za preobrat. 92:78 je bilo.
Liga ABA, 2. divizija, 17. krog, 6.2.
BORAC – Rogaška 92:78
Rogaška: Kosić 5 (4 podaje), Davis 21 (3 skoki, 6 podaj), Djuranović 14, Fon 2, Batur 12 (5 skokov, 4 podaje), Šantelj 13, Drobnjak 11 (4 podaje).

Slatinčani so slabo začeli, zgrešili tri trojke, na drugi strani pa je domači Borac na krilih nezgrešljivega Balabana (vseh 16 točk v prvem polčasu) povedel z 9:0. Domačini so silovito nadaljevali, v 8. minuti je bilo že 30:13, Rogaška pa je v 1. četrtini domačinom dovolila kar 34 točk.

Varovanci Damjana Novakovića so se v drugih desetih minutah nekajkrat približali na 10 točk zaostanka, a sta tik pred iztekom 2/4 zadela Todorović in Đoković za vodstvo Borca z 52:37.

Čačani so v prvem polčasu zadeli 6 trojk, izvajali kar 13 prostih metov (Rogaška le enega!), ob tem pa so zbrali kar 1x več skokov (16:8).

Rogaška se je s trojko Davisa sredi 3/4 približala na osem točk zaostanka (57:49), a je že v naslednjem napadu z enako mero odgovoril Ilija Đoković. Dve je nato dodal še izkušeni Marinović, po novi trojka Đokovića pa so domačini povedli s 70:54. Domačini so v 3/4 zadeli kar 6 trojk, pred zadnjo četrtino pa so vodili s 75:58.

Pri Rogaški še vedno manjka poškodovani Nikolić, na listi poškodovanih pa se mu je pridružil Marko Pajić, ki v Čačku ni stopil na parket. Pri Rogaški je 21 točk dosegel Rashun Davis (6 asistenc), 14 točk je dodal Dragan Đuranović (met za dve: 7/7), ki pa je imel težave z osebnimi napakami. Z dobrimi predstavami nadaljuje Leon Šantelj, ki je tokrat dosegel 13 točk. Pri Borcu so bili najučinkovitejši že omenjeni Marinović (7 trojk), Balaban in Đoković.

V Rogaški Slatini že v četrtek ob 19. uri gostuje Petrol Olimpija. Ponovitev lanskega finala Lige Nova KBM bo hkrati zadnja domača tekma v rednem delu državnega prvenstva. Slatinčani prihodnji torek gostujejo še v Šentjurju, nato pa sledi daljši premor zaradi Pokala Spar in reprezentančnih obveznosti.