Oslabljena Krka poražena iz Izraela

Rubrika: Eurocup

Košarkarji Krke so doživeli nov poraz, tokrat se poraženi vračajo iz Izraela, kjer jih je z 79:61 ugnala Maccabi, ki s eje tako oddolžil za decembrski poraz na Dolenjskem. S 14 točkami se je izkazal Ive Ivanov, 12 točk in 7 podaj je dodal Matic Rebec.

Fiba Cup, drugi del, 3. krog, 20.1.
MACCABI – Krka 79:61 (12:18, 18:18, 28:7, 21:17)
Krka: Rebec 12, Tratnik 8, Rojc 1, Lalić 10, Kastrati 4, Ivanov 14, Tomić 4, Dimec 8.

Debi brez trojca

To je bila tekma, ko je na klopi Krke debitiral Vladimir Anzulović. Delo je imel oteženo, ker so manjkali Stefan Sinovec, Luka Lapornik in Mirko Mulalić.

3. EU zmaga

Prvi polčas so Dolenjci dobili (30:36), v nadaljevanju pa so domačini izkoristili številčno prednost in kakovost ter s četrtino 28:7 tlakovali pot do zmage, že tretje evropske v zadnjih treh tekmah.

Dve minuti odmora

Izraelski naval nista ustavili ni dve minuti odmora (pri 36:36 in 49:43). Za Krko je bil vnovič nerešljiva uganka Mark Lyons, ki se je tokrat ustavil pri 19 točkah (7 v prvem polčasu).