Osem točk Dragića in Udriha za osmo zmago Miamija v sezoni

V Ligi NBA Miami Heati nadaljujejo z zmagovalnimi predstavami. V mesecu novembru je Vročica slavila na sedmih od desetih tekem, na zadnjih šestih pa so igralci le enkrat parket zapustili s sklonjenimi glavami. Deseto zmago sezone so proti Memphis Grizzliesom zabeležili San Antonio Spursi, New York pa je na krilih Kristapsa Porzingisa premagal Houston Rocketse.

Miami Heati so bili na domačem parketu na tekmi proti Philadelphia 76ersom še v zadnji četrtini v velikih težavah in na robu poraza, a Vročici je kljub vsemu uspelo strniti linije, si priigrati osmo zmago sezone, Sixersom pa zadati že 14. zaporedni poraz. Miami je v American Airlines Areni slavil zmago s 96:91.

Po zabijanju Nerlensa Noela, so Heati sedem minut pred koncem tekme zaostajali s 76:87. Tekmo so v svoj prid obrnili z delnim izidom 19:2, med katerim igralcem Philadelphie kar sedem minut niso dovolili, da dosežejo koš iz igre. V končnici tekme je odločilen koš za zanesljivo vodstvo Miamija prispeval novinec Justise Winslow, delo pa je z linije prostih metov dokončal Gerald Green.

Priložnost za igro sta po 12. Novembru znova dobila oba slovenska predstavnika v dresu franšize iz Floride. Goran Dragić je v 26 minutah igre dosegel šest točk, zbral pa sedem skokov in štiri podaje, a trikrat izgubil žogo. Beno Udrih je na parketu prebil šest minut, v tem času pa zadel svoj edini met iz igre, enkrat pa uspešno skočil za žogo.

Najuspešnejši strelec Miamija je bil Dwyane Wade s 27 točkami, od tega jih je kar 17 dosegel že v prvem polčasu. V uvodnih 24 minutah igre je Miami dosegel 32 točk, Wade pa je imel na svojem računu tako več kot polovico točk svoje ekipe. Hassan Whiteside je tekmo zaključil s 13 točkami, devetimi skoki in osmimi blokadami.

New York Knicksi so se na dvoboju s Houston Rocketsi znova zanesli na sijajnega novinca Kristapsa Porzingisa, ki je s 24 točkami, 14 skoki in sedmimi blokadami vodil svoje moštvo do zmage nad Raketami, s 107:102. Saša Vujačić tokrat ni stopil na parket. Za Kratkohlačnike je to četrta zaporedna zmaga, prekinili pa so tudi 11 tekem trajajoč niz porazov proti Houstonu.

San Antonio Spursi so proti Memphis Grizzliesom skoraj zapravili 16 točk naskoka, na koncu pa vseeno slavili zmago z 92:82. Za Ostroge je to že sedma zmaga sezone z dvomestno razliko, na šestih tekmah na domačem parketu pa so v tej sezoni Spursi še neporaženi. Kawhi Leonard je dosegel 19, Tony Parker pa 18 točk, San Antonio pa je v končnici tekme ustavil nalet Memphisa, ki se je v zadnjih dveh minutah približal le na dve točki zaostanka. V zadnjih 90 sekundah srečanja je Tim Duncan zadel dva pomembna meta, zmago pa je s trojko potrdil Leonard.

Liga NBA, redni del sezone, 21. 11.:

Orlando – SACRAMENTO 91:97 (22:27, 25:26, 20:30, 24:14)
(Harris 24, Fournier 17; Cousins 29 (12 skokov, 6 podaj), Rondo (9 podaj, 7 skokov) in Belinelli po 13)

INDIANA – Milwaukee 123:86 (28:25, 27:26, 35:16, 33:19)
(Miles 21, George (7 skokov, 7 podaj) in J. Hill (11 skokov) po 20; Monroe 11 (14 skokov), Parker in Mayo po 10)

CLEVELAND – Atlanta 109:97 (27:19, 30:23, 20:22, 32:33)
(Love 25 (11 skokov), James 19 (11 skokov, 8 podaj); Millsap (11 skokov, 5 podaj) in Korver po 14, Sefolosha 13 (5 skokov))

Detroit- WASHINGTON 95:97 (24:30, 28:22, 21:23, 22:22)
(Jackson 20 (9 podaj), Morris (9 skokov) in Ilyasova (5 skokov) po 18; Nene 18 (7 skokov), Porter Jr. 17 (5 skokov))

MIAMI – Philadelphia 96:91 (16:28, 16:19, 35:27, 29:17)
(Wade 27 (7 skokov), Bosh (11 skokov) in Whiteside (9 skokov, 8 blokad) po 13; Canaan 22, Covington 21 (6 skokov))

Houston – NEW YORK 102:107 (26:24, 27:34, 24:21, 25:28)
(Harden 24 (10 podaj, 7 skokov), Jones 18 (9 skokov); Porzingis 24 (14 skokov), Afflalo 16 (6 skokov))

SAN ANTONIO – Memphis 92:82 (24:15, 29:20, 21:22, 18:21)
(Leonard 19 (7 skokov), Parker 18; Conley 16 (5 podaj), Lee 15)

Slovenci v Ligi NBA (Sezona 2015/16):

Goran Dragić (Miami Heat) – 26 minut, 6 točk (3/7 za dve), 7 skokov, 4 podaje, 3 izgubljene in 1 pridobljena žoga.
Beno Udrih (Miami Heat) – 6 minut, 2 točki (1/1 za dve), 1 skok in 1 izgubljena žoga.
Saša Vujačić (New York Knicks) – ni igral.