Osem šivov in 20 točk za Dragića, poraz Miamija po podaljšku

Serija polfinala vzhodne konference v Ligi NBA med Miami Heat in Toronto Raptorsi je v četrtek dobila novo poglavje. Znova je zmagovalca odločal podaljšek, po dodatnih petih minutah igre pa so tokrat slavili igralci moštva iz Kanade (96:92). Znova je bil odličen Goran Dragić, ki pa je med tekmo potreboval zdravniško pomoč.

V drugi četrtini ga je DeMar DeRozan pri prodoru s komolcem nerodno zadel v ustnico. Poleg tega, da je Dragić dobil prekršek, je moral zapustiti igrišče, med glavnim odmorom pa je zdravniško osebje Miamija poskrbelo zanj – dobil je tri šive na notranji, in pet šivov na zunanji strani ustnice.

Dragić, v petek praznuje svoj 30. rojstni dan, je tekmo zaključil kot najboljši strelec svoje ekipe. Dosegel je 20 točk, ob tem iz igre zadel osem od 12 metov, vknjižil pa je še po štiri skoke in podaje. Dwyane Wade in Joe Johnson sta oba dosegla 17 točk. Pri Torontu je zelo dobro odigral litovski reprezentant, Jonas Valanciunas, ki je 15 točkam dodal 12 skokov, najboljši strelec ekipe in tekme je bil DeMarre Carroll z 21 točkami, DeRozan pa je prispeval 20 točk.

Tekmo je bolje začel Toronto in vodil že s 14 točkami razlike, a se je Miami v nadaljevanju vrnil v igro, in imel po polovici igre v zadnji četrtini v rokah prednost sedmih točk (77:70). Raptorsi so odgovorili z delnim izidom 14:3, niz točk je s košem za 84:80 pred zadnjimi 45 sekundami rednega dela, zaključil Kyle Lowry. Wade je s trojko približal Miami na točko zaostanka, na drugi strani pa je z novim košem, 14,9 sekund pred koncem, za 86:83, odgovoril Lowry. Po minuti odmora Miamija je Dragić hladnokrvno zadel trojko za 86:86, in tako izsilil podaljšek.

Za razliko od prve tekme serije, ko so igralci Toronta potrebovali skoraj štiri minute, da so dosegli prve točke v podaljšku, se je tokrat povsem ustavilo igralcem Miamija. Zgrešili so uvodnih pet metov iz igre, prvi koš Vročice v podaljšku pa je 23 sekund pred koncem dosegel Luol Deng. Do takrat si je Toronto že priigral udobno prednost, zmago Raptorsov pa sta v končnici s prostimi meti potrdila DeRozan in Lowry.

Serija se zdaj seli na Florido, kjer bo v American Airlines Areni v soboto na sporedu tretja tekma.

Liga NBA, končnica, konferenčni polfinale

Vzhod:

TORONTO – Miami 96:92* (29:19, 19:22, 15:24, 23:21, 10:6) [1:1]
(Carroll 21 (5 skokov), DeRozan 20 (8 skokov); Dragić 20, Johnson (5 skokov) in Wade (6 skokov) po 17)
*Po podaljšku.

Goran Dragić (Miami Heat) – 35 minut, 20 točk (6/10 za dve, 2/2 za tri, 2/2 PM), 4 skoki, 4 podaje, 1 blokada in 4 izgubljene žoge.