Osebni rekord Leonarda, Booker izenačil svoj rekord ob zmagi Phoenixa

Sobota v Ligi NBA je minila brez slovenskih nastopov, odigranih pa je bilo pet tekem, na katerih smo videli zmage domačih moštev. Phoenix Sunsi in San Antonio Spursi so se med seboj pomerili v Mexico Cityju, zmage s 108:105 pa so se veselila Sonca.

V dresu Phoenixa je blestel Devin Booker, ki je dosegel kar 39 točk, in s tem izenačil svoj rekord kariere. Zanimivo, Booker je enako število točk dosegel že v četrtek proti Dallas Mavericksom, na tekmi, ki je bila prav tako odigrana v Mehiki. V svoji dvoletni karieri v Ligi NBA, ima 20-letni Booker že 13 tekem, na kateri je dosegel vsaj 30 točk. Pri San Antoniu je bil najbolj razpoložen Kawhi Leonard, ki je z 38 točkami postavil nov osebni rekord v Ligi NBA, Spursi pa so kljub temu izgubili še drugič na zadnjih treh tekmah.

V dresu Chicago Bullsev se je na parket po bolezni vrnil Jimmy Butler, in takoj zablestel z 28 točkami in osmimi skoki, toda največ zaslug za zmago Chicaga nad New Orleans Pelicansi (107:99), lahko tokrat pripišemo Dwyaneu Wadeu. Trikratni prvak Lige NBA z Miami Heat je v zadnji četrtini dosegel kar 17 od svojih 22 točk, in bil tako glavna gonilna sila čikaških Bikov, ki so prekinili niz treh zaporednih porazov.

Po treh zmagah pa so prvi poraz, 26. v sezoni, doživeli Philadelphia 76ersi, ki brez Joela Embiida, ki je tekmo izpustil zaradi počitka, niso imeli možnosti proti Washington Wizardsem. Čarovniki so v prestolnci Združenih držav Amerike slavili zmago s 109:93, odlično pa je v dresu Washingtona zaigral John Wall, ki je tekmo zaključil s 25 točkami, sedmimi skoki in sedmimi podajami.