Orkan Cleveland divjal po Bostonu

Branilci naslova so na čelu z LeBronom Jamesom prikazali najboljšo predstavo v dosedanjem delu končnice in dosegli zmago z najvišjo razliko v zgodovini končnice NBA v vzhodni konferenci. Gre tudi za najhujši poraz prvopostavljene ekipe v zgodovini končnice NBA.

Cleveland je že v prvem polčasu pokazal, da se misli vrniti na domači tekmi brez poraza v končnici. Po prvi četrtini so vodili za 14 točk, po drugi, v kateri so dosegli 40 točk, pa že za 41. Težko je seveda napisati vse različne rekorde, ki so jih s tem podrli, dejstvo pa je, da tako nemočnega Bostona na domačih tleh nihče ni pričakoval. Razlika ob polčasu je najvišja v zgodovin končnice NBA, samo James pa je imel pri tem v kategoriji +/- razlike v točkah, ko je na parketu, 40 točk, kar je njegov osebni rekord, prvi po Kareem Abdul-Jabbarju pa je na osmih zaporednih tekmah v končnici presegel mejo desetih točk. Prehitel je tudi Michaela Jordana na lestvici ukradenih žog v končnici in je sedaj na drugem mestu.

Kako noro tekmo so gledalci spremljali priča primerjava rezultata s tekmo med Chicagom in Utahom, ko je Chicago s podobno visoko razliko deklasiral Utah – šlo je za finale lige NBA, rezultat pa je bil na koncu tekme zelo podoben, kot nocoj že ob polčasu – leta 1998 je bilo ob koncu 96:54, nocoj ob polčasu 72:31.

Takole sta polčas tekme analizirala Charles Barkley in Kenny Smith:

Kot da to za domače ne bi bilo dovolj, je moral tekmo zaradi poškodbe kolka predčasno končati tudi prvi zvezdnik domačih Isaiah Thomas. Po poročanju iz domačega tabora naj bi si Thomas kolk poškodoval že proti Washingtonu, ne gre pa čisto za nedolžno poškodbo. Thomas je igral 17 minut, v tem času pa dosegel samo 2 točki, zgrešil je vseh šest metov iz igre. Najboljši strelec pri Bostonu je bil Jaylen Brown, dosegel je 19 točk, Avery Bradley pa 13.

Na drugi strani je seveda slika strelcev povsem drugačna. James je dosegel 30 točk, Kyre Irving 23, Kevin Love pa je 21 točkam dodal še 12 skokov. Cleveland je dosegel kar 19 trojk (iz 39 poizkusov), Boston pa 8 (27 metov).