Omić spremljal zmago nad bivšimi, Real strl odpor Izraelcev

Rubrika: Evroliga

Prvi dan 16. kola Evrolige ni postregel s presenečenjem. Milančani so že v prvi četrtini nadigrali Budućnost in prišli do prepričljive zmage. Alen Omić po pričakovanjih še ni stopil na parket. Real je strl odpor Maccabija, Khimki pa rešil čast gostov.

Alen Omić na prvem obračunu za AX Armani Exchange Olimpio ni zaigral. Nenazadnje to niti ni bilo za pričakovati, saj slovenski center še ni uigran z ekipo, prav tako pa je kljub temu, da bo moral pod nož, tokrat zobe stisnil Kaleb Tarczewski. Američan je od začetka odigral nekaj pomembnih minut, v katerih so si Milančani že priigrali visoko prednost 14 točk (36:22). V nadaljevanju v napadu niso popuščali, Podgoričanom nasuli kar 111 točk in prišli do prepričljive zmage.

Prepričljivi so bili tudi košarkarji Anadolu Efesa in Khimkija, težje pa so se do zmage prebili Madridčani. Pablo Laso je tekmo zanimivo pričel s 5 košarkarji iz različnih držav – Fabien Causer (Francija), Sergio Llull (Španija), Anthony Randolph (Slovenija), Walter Tavares (Zelenortski otoki) in Jeffrey Taylor (Švedska). Omenjena peterica tekme ni pričela najbolje, saj so Madridčani v začetku lovili Izraelce, na odmor pa sta ekipi odšli poravnani na 44:44.

V drugem polčasu se je končno razigral tudi Llull, ki je vseh 10 točk dosegel v drugi polovici srečanja in za domače je vse bilo lažje. V tretji četrtini je beli balet povedel s 64:50, a gostje so se na krilih Michaela Rolla uspeli vrniti na le 4 točke zaostanka (69:65). Tedaj sta svoje dodala še Rudy Fernandez in Gustavo Ayon ter poskrbela, da je zmaga ostala doma. 5 minut je na parketu preživel Klemen Prepelič in v tem času zadel edini met za dve točki.

Evroliga, 16. kolo, 3.1.
Anadolu Efes – FC Bayern 92:77 (27:18, 28:18, 15:18, 22:23)
(Micić 20 in 5 podaj, Anderson in Dunston po 16; Lučić 14 in 7 skokov, Đedović 13)

AX Armani Exchange Olimpia – Budućnost VOLI 111:94 (36:22, 20:23, 26:21, 29:28)
(Micov 20 in 5 podaj, Kuzminskas 19; Bitadze 23 in 8 skokov, Cole 17 in 7 podaj)

Real Madrid – Maccabi FOX 91:79 (21:19, 23:25, 25:18, 22:17)
(Ayon 18 in 9 skokov, Fernandez 13 in 5 skokov; Roll 23 in 5 podaj, Tyus 17 in 8 skokov)

Herbalife Gran Canaria – Khimki 70:99 (30:23, 6:27, 14:23, 20:26)
(Eriksson 14, Strawberry 13; Bost 20, Jenkins 18)

4.1.
Fenerbahče – KIROLBET Baskonia (18.45)
Žalgiris – CSKA (19.00)
Olympiacos – Panathinaikos (20.00)
FC Barcelona Lassa – Tekfen Darussafaka (21.00)

Slovenci v Evroligi
Alen Omić (AX Armani Exchange Olimpia) – ni stopil na parket.
Klemen Prepelič (Real Madrid) – 5 minut, 2 točki (1/1 za dve); indeks 2
Anthony Randolph (Real Madrid) – 18 minut, 11 točk (2/3 za dve, 1/2 za tri, 4/4 prosti meti), 2 skoka (1 v napadu), 1 blokada; indeks 12.