Omić in Blažič do novih zmag

Rubrika: Naši na tujem

Slovenska košarkarja Alen Omić in Jaka Balažič sta slavila tudi na drugi tekmi španskega prvenstva. Omić je z Gran Canario slavil na gostovanju pri Bilbau, medtem ko je Blažič s Kutxo doma premagal moštvo Rio Natura Monbus.
OmićOmićeva Gran Canaria je bila na gostovanju za razred boljši nasprotnik, na kar nakazuje tudi končni rezultat 59-85. Moštvo iz Kanarskih otokov je izgubili le prvo četrtino (14:13), so bili pa zato v zadnji boljši za kar 18 točk (10:28). Izkazal se je tudi slovenski center, ki je k zmagi prispeval 9 točk in 12 skokov, ter imel skupaj z Eulisom najvišji indeks (18) v moštvu zmagovalcev.

KutxaNekoliko manj je k zmagi Kutxe, ki je bila doma s 82-75 boljša od Rio Nature, prispeval slovenski krilni košarkar Jaka Blažič, ki je v statistiko vpisal 2 točki in 2 asistenci. Tekma je bila veliko bolj izenačena kot tekma med Gran Canario in Bilbaom, saj sta se ekipi veš čas izmenjavali v vodstvu, vsaka pa je dobila po dve četrtini. Na tekmi so bili najbolj razpoloženi Adams (23), Tillie (17) in Bourousis (17).

Slovenski košarkarji v španski ACB ligi, 2. krog
Alen Omić, Herbalife Gran Canaria; 26:44 minut, 9 točk (4/4 za 2, 1/4 prosti meti), 12 skokov
Jaka Blažič, Laboral Kutxa Baskonia; 13:9 minut, 2 točki (1/2 za 2, 0/1 za 3), 2 asistenci, 3