Olympiacos kot prvi na kolena spravil prvake, Fener petič zapored

Rubrika: Evroliga

Košarkarji Olympiacosa so v evroligaški sezoni 2018/19 kot prvi uspeli premagati branilce naslova iz Madrida. Bilo 88:83, Real pa je zaigral brez Sergia Llulla in Gustava Ayona. Še naprej uspešno nadaljujeta Anadolu Efes in Fenerbahče, na drugi strani pa neuspešno zmage lovita Darussafaka in Maccabi.

Madridčani so v Pireju povedli na samem začetku tekme (2:7), nato pa so domači zaigrali odločno in že v prvi četrtini branilcem naslova nasuli 29 točk. Uspešno so nadaljevali tudi v drugi četrtini, ko je prednost Grkov narasla že na 12 točk (48:36), a Madridčani se niso predali. Svoje soigralce je odlično razigraval Facundo Campazzo, ki je zbral kar 13 podaj, Real pa je v 29. minuti domače ujel pri rezultatu 63:63. V zadnji četrtini so bolje pričeli varovanci Davida Blatta, ki so povedli s 75:68 in prednost uspešno zadržali do konca. Klemen Prepelič je v 9 minutah zbral 3 točke, 3 skoke in 3 podaje, Anthony Randolph pa se je ustavil pri 9 točkah in 9 skokih.

Turški obračun med Darussafako in Anadolu Efesom je pripadel gostom, ki so prišli že do 4. zaporedne zmage, 5. zmago v nizu pa so zabeležili košarkarji Fenerbahčeja, ki so stežka odpravili Maccabi. Izraelci tako še naprej ostajajo pri eni sami zmagi in izgubljajo stik z moštvi na sredini lestvice. Tam se nahaja Bayern, ki je tokrat Gran Canarii v zadnji četrtini nasul kar 28 točk in prišel do prepričljive zmage.

Evroliga, 9. kolo, 22.11.
Darussafaka Tefken – Anadolu Efes 88:93 (23:19, 23:23, 14:32, 28:19)
(Eric 18, Peiners 15; Beaubois 24 in 5 podaj; Pleiss 12)

Olympiacos – Real Madrid 88:83 (29:22, 23:19, 13:24, 23:18)
(Williams-Goss 23, 6 skokov, Spanoulis 20; Carroll 16, Campazzo 14 in 13 podaj)

Maccabi FOX – Fenerbahče 70:74 (16:13, 25:23, 12:19, 17:19)
(Caloiaro 17 in 8 skokov, Wilbekin 15; Sloukas 18, Gudurić 13)

Herbalife Gran Canaria – FC Bayern 74:89 (17:21, 25:25, 20:15, 12:28)
(Eriksson in Balvin (8 skokov) po 15; Lo 22 in 5 podaj, Williams 20)

23.11.
Žalgiris – Khimki (18.45)
Baskonia KIROLBET – Panathinaikos (20.30)
Budućnost VOLI – CSKA (20.30)
FC Barcelona Lassa – AX Armani Exchange Olimpia (21.00)

Slovenci v Evroligi
Klemen Prepelič (Real Madrid) – 9 minut, 3 točke (0/2 za dve, 1/4 za tri), 3 skoki, 3 podaje; indeks 2.

Antonhy Randolph (Real Madrid) – 24 minut, 9 točk (1/6 za dve, 2/4 za tri, 1/2 prosti meti), 9 skokov (2 v napadu), 1 podaja; indeks 11.