Olimpijska medalja s slovenskim pečatom

Rubrika: Tuje reprezentance

Srbija ima novo medaljo – tokrat košarkarsko. Ženska reprezentanca je v malem finalu s 70:63 porazila Francijo in lanskoletnem naslovu evropskih prvakinj dodala še olimpijski bron. Redki so to pričakovali po neprepričljivem predtekmovanju, kjer so vknjižile tri poraze in dve zmagi.

Štejejo tekme od četrtfinala naprej. Tu je bila Srbija dominantna – najprej je izločila Avstralijo, ki je dobila medaljo na pet zaporednih igrah. V polfinalu je bila od Srbije boljša Španija, v borbi za tretje mesto pa so varovanke Marine Maljković porazile Francijo (70:63). Tudi s pomočjo Milice Dabović (9 točk, 2 skoka, 1 asistenca), do tekme za 3. mesto je dosegla borih pet točk, tokrat je bila gonilna sila v uvodnih desetih minutah.

Srbija je suvereno začela (18:10 1. četrtina), korak k medalji pa je naredila v tretji četrtini (28:15). Franciji ni pomagalo niti to, da je dobila skok (43:31) in zbrala več podaj (19:14).

Zasluge za uspeh Srbije pa ima tudi naš trener Tomaž Brinec, ki je poskrbel za fizično pripravo srbske izbrane vrste!

Olimpijske igre, ženske, tekma za 3. mesto, 20.8.
SRBIJA – Francija 70:63
(Milovanović 18, Dabović A. 11, Petrović in Page po 10; Miyem 18, Ayavi 10)