Laščani na vrhu po košu Vujasinoviča, Helios premagal Krko, Olimpijo v zadnji sekundi rešil Črnogorec

Na vrhu lige za prvaka ostaja Zlatorog, ki je po pravi drami doma s 66:63 premagal Rogaško. Zmagoviti koš je prispeval Danijel Vujasinovič.

Davis in Ferme zgrešila

V Laškem so ljubitelji košarke videli infarktno končnico. Pri 64:63 je imela Rogaška napad, a je Davis naredil osebno napako. Žogo je v roke vzel Vujasinovič, ki je 6,6 sekunde pred koncem zadel. Po minuti odmora je Tadej Ferme zgrešil trojko za izenačenje.

Laščani so edina ekipa v ligi, ki ima dve zmagi, v soboto pa gostujejo v Novem mestu pri Krki.

Porazno nadaljevanje Krke

Dolenjci so v drugem krogu prvič klonili. S 74:70 jih je premagal Helios Suns. Novomeščani so celo zadnjo četrtino lovili prvaka pokala Sixt Alpe Adria, a so igralci trenerja Jakše Vulića zadržali prednost, ki so si jo priigrali z izvrstno 3. četrtino (23:11). Za goste, vodi jih Vladimir Anzulović, je bila usodna serija 16:4, ki so jo domačini nanizali v prvih osmih minutah 3. četrtine.

Košarkarju Uniona Olimpije so prišli do prve zmage v ligi za prvaka. Z metom (iz obupa) je zmaje rešil novinec Nikola Pavličević. Tajfun je po košu Sandija Čebularja vodil 74:75, končni rezultat pa je postavil novinec (nocoj je dosegel 9 točk, za 3 – 3/6), ki je pred prihodom v Ljubljano igral v Sutjeski.