Olimpija zmagala v Šenčurju

Košarkarji v Ligi Nova KBM nadaljujejo z boji v 6. kolu. Union Olimpija je v prišla do zmage proti Šenčurju. Varovanci Gašperja Okorna so slavili z rezultatom 64:57 in prišli do četrte zmage v tej sezoni Lige Nova KBM, Gorenjci pa ostajajo pri dveh. Preostale štiri tekme 6. kola bodo na sporedu v soboto in ponedeljek.

olimpija01

Uvod tekme je potekal po domačih notah, saj so si Gorenjci v prvem delu priigrali vodstvo s 16:11. V tekmi, polni nihanj, so tekmecem iz prestolnice dovolili delni izid 0:8. V drugi četrtini sta se ekipi menjavali v vodstvu, vendar nobeni od ekip ni uspelo priti do občutnejše prednosti. Drugi polčas so nekoliko učinkovitejše začeli gostje, ki so povedli s 46:40, a prednost nikakor ni obetala mirnega zaključka tekme. Tudi prednost 51:42 so gostitelji znižali na -4, pri zaostanku 51:59 pa se je tehtnica vendarle začela nagibati na stran Ljubljančanov. Takrat je na igrišču prišlo do neljubega dogodka, po katerem sta morala z igrišča Nejc Martinčič in Blaž Mesiček. Ko je Savo Milošević povišal prednost Ljubljančanov na deset točk, do konca pa je bilo še dobri dve minuti, je bilo jasno, kdo je zmagovalec, čeprav se domači niso predali in se minuto pred koncem približali na 55:61. Vendar je nato Milošević dokončno razblinil domače upe z zadetima prostima metoma. Union Olimpija je tekmo dobila z rezultatom 64:57.

Košarkarji Olimpije bodo v prihodnjem kolu odigrali tekmo s Tajfunom. Šenčurjani pa prihodnjo soboto v Ligi Nova KBM gostujejo v Podčetrtku.

Liga Nova KBM, 6. krog, 11.11.
Šenčur GGD – UNION OLIMPIJA 57:64 (16:17, 13:14, 13:13, 15:20)
(Deray 13, Martinčič in Pavić po (6 skokov) 12; Oliver 11, Milošević 10 (8 skokov), Jefferson 9)

Ernest Novak, trener Šenčurja Gorenjske gradbene družbe:
“S pristopom na tekmi smo lahko zadovoljni, vendar je ekipo kot je Olimpija težko premagati s tako slabim metom kot smo ga imeli.”