Olimpija, Zlatorog in Hopsi v polfinalu pokala Spar

Rubrika: Pokal Spar

Dobili smo prve tri polfinaliste Pokala Spar. Union Olimpija je še drugič ugnala Helios Suns, do visoke zmage in posledično uvrstitve v polfinale so prišli tudi Hopsi. Na izredno izenačeni tekmi je Zlatorog tesno premagal Rogaško, s čimer je izničil minimalno prednost Slatinčanov iz prve tekme. Jutri bomo po tekmi v Novem mestu dobili še četrtega polfinalista.

Pokal Spar, četrtfinale, 2. tekma, 15.2.
Helios Suns – UNION OLIMPIJA 63:68 (8:19, 23:21, 10:12, 22:16)
Kyzlink 25, Jones 13 (6 skokov), Remekun 10 (14 skokov); Hrovat 16 (9 skokov), Pelko 13, Oliver 11 (9 skokov)

Mesto v polfinalu Pokala Spar so si kot prvi priigrali Ljubljančani. Slednji so slavili tudi na povratni tekmi v Domžalah, tokrat so zasedbo Helios Suns premagali z rezultatom 63:68.

Uvodne minute sta moštvi odigrali precej izenačeno, na sredini prve četrtine pa so nato košarkarji Union Olimpije vendarle stopili na plin. Ob koncu desete minute so namreč vodili že z enajstimi točkami razlike, z dobro igro pa so nadaljevali tudi v drugi četrtini. V slednji so se Domžalčani nato vendarle nekoliko bolj enakovredno zoperstavili tekmecem, končni rezultat ob polčasu pa je bil 31:40 za Union Olimpijo.

S precej kolektivno igro so nato ljubljanski košarkarji še naprej držali niti igre v svojih rokah, moštvo Helios Suns pa je bilo še najbližje svojim tekmecem v 33. minuti, ko so se Domžalčani približali na tri točke zaostanka. S košema Miloševića in trojko Hrovata so Ljubljančani znova prišli do konkretnejše prednosti, ki so jo nato zanesljivo zadržali do konca srečanja.

Ob zmagi Union Olimpije je pri ljubljanski zasedbi 16 točk dosegel Gregor Hrovat, Jure Pelko jih je dodal 13. Najbolj razpoložen pri Helios Suns je bil Tomaš Kyzlink, ki je zbral 25 točk.

Izjavi trenerjev po tekmi:

Dejan Čikić, Helios Suns:
V drugem polčasu povratne tekme smo uspeli prikazati to, kar smo si za cilj zadali že pred začetkom četrtfinalnih obračunov proti Union Olimpiji, to sta povečana agresivnost in odločnost v vseh elementih igre. Upam, da nam bo drugi polčas iztočnica za nadaljnje delo. Po napornem ritmu nas čaka deset dnevni premor do naslednje tekme in prepričan sem, da bodo igralci s tekmovanji nadaljevali veliko bolj sveži.

Gašper Okorn, Union Olimpija:
“Čestitke igralcem za uvrstitev v polfinale. Mislim, da smo bili na obeh tekmah boljši tekmec in da smo si zasluženo priigrali napredovanje. Vseeno pa ima današnja zmaga grenak priokus. Upam, da poškodba Oliverja ni resnejše narave, saj bi bila v primeru, da bo dlje časa odsoten, cena, ki smo jo plačali za to zmago, previsoka.

HOPSI POLZELA – Konjice 74:48 (15:19, 19:9, 27:7, 13:13)
Čebašek 13, Godler (6 skokov) in Čup po 12; Muzel 15, Jereb 8, Sevšek 7

Po presenetljivi zmagi na prvi tekmi, ki so jo Konjičani dobili z rezultatom 88:84, so tokrat Hopsi upravičili vlogo favorita v tem četrtfinalnem dvoboju. Pred domačimi navijači so Polzeljani slavili z visokih 74:48 in si tako zasluženo priigrali uvrstitev v polfinale Pokala Spar, kjer se bodo pomerili z zmagovalcem dvoboja med Sixt Primorsko in Krko.

Uvodne minute so nakazovale, da bosta moštvi znova bili težak boj za zmago, prvo četrtino pa so bolje odigrali gostujoči košarkarji, ki so bili po desetih minutah v vodstvu s štirimi točkami razlike. Zasedba Hopsov je nato odločneje krenila v drugo četrtino, jo dobila z desetimi točkami, s tem pa prišla tudi do vodstva ob polčasu. Še bolj agresivno pa so domači košarkarji nato krenili v drugi polčas in že v tretji četrtini praktično rešili vprašanje o potniku v sobotni polfinale. V tem delu tekme so namreč svojo prednost povišali za kar dvajset točk, zmago pa so nato dokončno potrdili v zadnji četrtini, v kateri gostujoči zasedbi niso dovolili, da bi se znova približala.

Najboljši strelec pri Hopsih je bil Jakob Čebašek, ki je dosegel 13 točk, po 12 sta jih dodala Čup in Godler. Pri Konjicah je Kristjan Muzel v statistiko vpisal 15 točk, Jereb jih je dodal 8, Sevšek pa 7.

Izjavi trenerjev po tekmi:

Boštjan Kuhar, Hopsi Polzela:
“Glede na vse poškodbe in bolezni, ki nas pestijo, smo lahko zadovoljni s prikazanim na današnji tekmi. Odigrali smo bolje, predvsem pa agresivneje, zato je tudi rezultat povsem drugačen. Konjičanom bi čestital za dve zelo borbeni predstavi, mi pa misli že usmerjamo proti sobotnemu polfinalu. Upam, da se bomo sestavili in da bomo v čim bolj popolni sestavi pričakali to tekmo.”

Slobodan Benić, Konjice:
“Na žalost nam ni uspelo. Prvi polčas smo odigrali dokaj dobro, žal pa smo nato padli v tretji četrtini, ko nismo zadeli nekaj čistih metov in s tem Polzeljanom omogočili, da so se razigrali. Vseeno bi mojim fantom čestital za dober boj s Hopsi, košarkarjim slednjih pa bi zaželel veliko uspeha v polfinalu Pokala Spar.”

ZLATOROG – Rogaška 75:70 (24:19, 13:22, 22:14, 16:15)
Krušič 19 (6 skokov), Rizvić (9 skokov) in Tratnik po 14; Ferme 28, Davis (6 skokov) in Drobnjak po 13

Do uvrstitve v polfinale Pokala Spar je prišla tudi zasedba Zlatoroga, ki je pred svojimi navijači na izredno izenačeni tekmi premagala Rogaško.

Na prvi tekmi so se tesne zmage (63:62) veselili košarkarji Rogaške, danes pa so s petimi točkami razlike slavili Laščani (75:70). Srečanje so bolje začeli gostujoči košarkarji, ki so sredi prve četrtine vodili s petimi točkami razlike, nato pa so z delno serijo 11:0 domači prišli do prvega resnejšega vodstva, ki so ga zadržali tudi ob koncu prve četrtine. V drugih desetih minutah so precej bolje nato zaigrali košarkarji Rogaške, ki so predvsem na krilih Fermeta prišli do vodstva ob polčasu (37:41).

Sledilo je zanimivih dvajset minut, v katerih si nobeno izmed moštev ni uspelo priigrati višje prednosti od petih točk razlike. V 27. minuti je Rogaška še zadnjič danes vodila, nato pa so v ugodnejši položaj prišli Laščani, ki so lovili točko zaostanka iz prve tekme. Minuto pred koncem je Zlatorog še vodil za tri točke, Rogaška je imela napad, ki pa ga ni izkoristila, tako da je na koncu domača zasedba še nekoliko povišala zmago in prišla do uvrstitve v polfinale Pokala Spar, kjer se bo v soboto pomerila z Union Olimpijo.

Pri Zlatorogu je Matej Krušič dosegel 19 točk, Rizvić in Tratnik sta jih dodala po 14. Na drugi strani je bil odličen Tadej Ferme, ki je v statistiko vpisal kar 28 točk, po 13 pa sta jih dodala Davis in Drobnjak.

Aleš Pipan, Zlatorog:
Po pričakovanjih je bila tudi povratna tekma izredno zahtevna. Vseskozi sta si ekipi dihali za ovratnik, nobena si ni uspela priboriti večje prednosti. Čestitke našim fantom, zlasti za predstavo v drugem polčasu, ko so igrali res nepopustljivo, borbeno in kolektivno. V ključnih trenutkih smo bili dovolj zbrani in to nas je popeljalo na finalni turnir Pokala Spar.

Damjan Novaković, Rogaška:
“Odigrali smo še eno napeto tekmo proti Zlatorogu, v kateri smo imeli svoje priložnosti, a jih žal nismo izkoristili. Menim, da smo izgubili predvsem zaradi občutno slabšega skoka. Laščanom želim veliko uspeha v polfinalu, mi pa se sedaj osredotočamo na Ligo Nova KBM.”