Olimpija zapravila “nemogoče”, Krka z obupno obrambo brez možnosti

Cibona je v Stožicah proti Unionu Olimpiji vseskozi zaostajala, tudi že za 15 točk, a 11 sekund do konca tekme prvič prešla v vodstvo in na koncu tudi slavila s 77:74. Da je rezultat Slovenija – Zagreb 0:2, pa je poskrbela tudi Cedevita, ki je na svojem parketu povsem deklasirala anemično Krko s kar 100:75.

Varovanci Aleša Pipana so tekmo odlično začeli, predvsem strelsko. Dino Murić je že v prvih minutah dosegel 16 točk, gostje pa nikakor niso našli odgovora na agresivno in predvsem učinkovito igro domačih. Ob odhodu na glavni odmor je Murić s trojko prednost domačih povišal na 15 točk.

Začetek tretje četrtine je nakazal morebiten trend spremembe rezultata. Cibona je na parket prišla z drugačno energijo in s kombinatoriko začela prednost vztrajno topiti, Union Olimpija pa se ni več držala pristopov s prvega polčasa. Nerešljiva uganka je bila igra pick’n’roll z Antejem Žižićem.

Ko je Alen Omić s prostima metoma 5 minute do konca prednost znova povišal na kar 12 točk (62:50), so mnogi že mislili, da bodo Ljubljančani tekmo varno pripeljali do konca, a temu ni bilo tako. Pri rezultatu 72:69 je Dino Murić zgrešil kar šest vezanih prostih metov, nekaj minut kasneje z dvema zadetima sicer povišal na 74:69, a to sta bili tudi zadnji točki domačih. Cibona je preko Žižića 11 sekund do konca tekme prvič povedla, akcijo za zmago pa so domači odigrali nespametno – Marko Marinović jo je zaključil po samostojnem prodoru iz neizdelanega položaja in zgrešil.

Novomeščani so sicer na začetku s štirimi zaporednimi točkami Tomaža Bolčine nakazali, da bi se lahko dostojno upirali favoriziranim “Vitaminom”, a so slednji z delnim izidom 12:0 stvari hitro postavili na svoje mesto in trenerja Džikića prisilili v minuto odmora.

Kastrati svetla izjema

Osnovne napake v obrambi, dogajale so se serijsko, po katerih so Zagrebčani serijsko dosegali bodisi lahke koše izpod samega obroča bodisi zadevali mete z razdalje, so zaznamovale praktično celotno srečanje in Krka, čeprav se je v drugem polčasu približala na 15 točk zaostanka, za preobrat ni imela nikakršnih možnosti. Pohvaliti velja najboljšo tekmo v ABA Ligi Erjona Kastratija, ki je dosegel 20 točk, a bo vse skupaj hitro odšlo v pozabo.