Olimpija z zmago v Franciji ponovno v boju za osmino finala Eurocupa

Rubrika: Eurocup

Košarkarji Uniona Olimpije so na gostovanju pri Dijonu z 81:77 dobili tekmo drugega kola stadija last32 v tekmovanju Eurocup. Francozi so se izkazali za povsem atipičnega tekmeca, ki je bil večkrat povsem nedorasel Ljubljančanom, česar rezultat sicer ne razkriva. Najboljšo tekmo v dresu zmajev je s 27 točkami in 13 skoki odigral Halil Kanacević.

Domačini so se izkazali kot neorganizirano, nizko in dokaj počasno moštvo. foto: union olimpija

Navkljub občutku, da je bila Union Olimpija vsaj za razred ali dva boljši tekmec, je Dijonu na koncu uspel priključek in dve minuti pred koncem so se približali na vsega dve točki (71:73), predvsem po zaslugi nekakšnega improviziranega pressinga, ki sicer ni bil kvaliteten, je pa goste dodobra zmedel.

Sledila je precej srečna trojka Paola Marinellija za 76:71 in prav mladi Hrvat je odigral ključno vlogo, saj je z dvema prostima metoma ob zaključku tekme dokončno pokopal upe domačinov po zmagi.

Varovanci Aleša Pipana so na krilih Halila Kanacevića in Blaža Mahkovica, v prvi četrtini sta skupaj dosegla kar 22 točk, hitro povedli za 14, a prednost do polčasa skoraj povsem zapravili. V zadnjih desetih minutah so ohranili dovolj mirno kri, da domačim ni uspel popoln preobrat.

Na drugi tekmi je Bayern z 90:52 ponižal Brose Baskets in sam stopil na vrh skupine K.