Olimpija z zmago proti Zadru korak bližje obstanku

Olimpiji je uspelo. S 84:76 je premagala Zadar in si nekoliko izboljšala možnosti za obstanek v Ligi ABA. Z 22 točkami se je izkazal Sava Lešić. Prihodnji teden zmaji gostijo Tajfun.

Liga ABA, 21. krog, 23.1.
UOL – Zadar 84:76 (22:22, 22:18, 18:21, 22:15)
UOL: Wright 5 (6 podaj), Mesiček 4 (3 skoki), Nikolič 10 (3/3 za 3, 3 podaje), Vučetić 4, Lapornik 15 (3 skoki), Lešić 22 (4 skoki, 5 ukr. Žog), Zagorac 11, Mahkovic 6, Zakis 7.

2301_statistika

Slab začetek

Olimpija je vnovič slabo začela, Zadar pa tako, kot da je pravkar končal obračun s Cedevito, ki jo je deklasiral minulo nedeljo. Hitro je bilo 3:1 za goste. Zack Wright in Miha Lapornik sta prispevala levji delež, da so domačini ujeli Zadar na 16:16. Danes izredno razpoloženi Lešić pa je postavil končni izid prve četrtine 22:22.

Brez recepta za Kraljevića

Nadaljevanje je bilo v znamenju domačinov, ki so tudi zavoljo dveh trojk kapetana Saše Zagorca povedli 32:24. Po devetih zaporednih točkah Filipa Kraljevića je Zadar spet vodil – 37:38, nalet Dalmacije je ustavil Lešić s trojko, 44:40 pa je bilo ob polčasu.

Trojki sta jih umirili

Olimpija je dvakrat povedla za šest, tekme pa ni prelomila. Zadar je zadnjič povedel v 31. minuti, ko je Ivan Ramljak zadel za 62:63. Temu je sledila nova serija zmajev za otipljivejše vodstvo 70:63. Zadar je uspel priti do sape in znižati na 74:71. Dva prosta mesta Lešića ter trojki Wrighta in Lapornika je bilo dovolj, da je Olimpija ušla na 80:71 in prišla do zanesljive zmage.