Union Olimpija je dobila še drugi slovenski ABA-ligaški derbi. Nocoj so zmaji slavili v Novem mestu z 68:63. V dresu gostov se je s 16 točkami izkazal Nikola Janković (zadel je tudi dva pomembna prosta meta v zadnje pol minute tekme), pri oslabljenih domačinih pa je bil najučinkovitejši Ron Curry.

Ničla Rebca

V dresu Krke so manjkali Marko Luković (hematom v nogi po udarcu proti Mornarju), Darko Jukic (počiva od poškodbe stopala v superpokalu) in Sandi Čebular (bakterijska okužba). Za nameček je brez točke tekmo končal Matic Rebec (met iz igre 0/8, zgrešil je tudi oba prosta meta). Razloge za poraz Krke gre iskati tudi v poraznem metu z razdalje (2/17za 3).

0:13

Po slabi prvi četrtini se je igra razživela v nadaljevanju, med 16. in 19. minuto so Ljubljančani ugasnili Krko in s serijo 0:13 pobegnili na 25:39.

krka uol primerjava

Solisti Olimpije

V nadaljevanju so gostje igrali disciplinirano, a ne dolgo. Brandon Jefferson ni več organiziral napadov, ki so se pogosto končali z individualno akcijo in prehitrim metom, največkrat z razdalje. To so Dolenjci izkoristili.

Kvartet Kastrati, Bunić, Curry, Dimec je poskrbel, da je Krka v zadnji četrtini Olimpijo ujela na 56:56 in potem celo povedla s košem Curryja 58:56.

Zbrani zmaji

V končnici so bili varovanci trenerja Gašperja Okorna zbranejši, zato sta točki zasluženo odšli v Ljubljano.

Od 13.11.

Olimpija ima sedem zmag in osem porazov, Krka pet zmag in 10 porazov. Novomeščani so vknjižili sedmi zaporedni poraz v regionalni ligi, kjer so se zadnjič veselili 13.11. 2016.