Olimpija z Zagorcem imela neoviran met za zmago

Košarkarji Olimpije so doživeli poraz na gostovanju pri Partizanu, 76:74 je bilo. O zmagovalcu se je odločalo v zadnji minuti tekme. Jamar Wilson je dosegel 21 točk, Saša Zagorac 16 za zmaje.

Liga ABA, 13. krog, 5.12.
PARTIZAN – Union Olimpija 76:74 (17:15, 22:17, 17:22, 20:20)
UOL: Wright 5 (5 skokov), Rupnik 2, Hrovat 6, Mesiček 12, Vučetić 1, Lapornik 11, Lešić 8, Zagorac 16, Mahkovic 7, Zakis 6.

Domačo zmago je režiral prav finski reprezentant Wilson, ki je dosegel kar 21 točk, od tega kar sedem od 11 zadnjih Partizana. Najprej je položil prek Zacka Wrighta za 74:72, potem je zadel še za 76:74. Olimpiji so ostale še štiri sekunde. Trener Gašper Potočnik je zrisal v minuti odmora akcijo za Sašo Zagorca, ki je res ostal sam, a s sedmih metrov zadel le drugi obroč. Dovolj za slavja domačih in peto zmago v 13 tekmah.