Olimpija visoko odpravila Krko

Olimpiji je pripadel derbi in zaostala tekma 2. kroga Lige ABA – zmaji so doma s kar 79:64 odpravili Krko. V domači vrsti je Brandon Jefferson dosegel 19 točk (4 skoke, 2 ukradeni žogi), pri gostih Matic Rebec in Ron Curry po 12. Novomeščanom se je poznala odsotnost Marka Lukovića, ki bo počival še vsaj tri tedne.

V ljubljanski vrsti se je izkazal Mirko Mulalić (16 točk, 4/8 za tri točke), ki mu je junija letos potekla pogodba s Krko, potem pa se je vrnil v Ljubljano.

Liga ABA, 2. krog, 5.12.
UNION OLIMPIJA – Krka 79:64
Union Olimpija: Barbarić 4, Oliver 4, Bubnić 2, Mulalić 16, Mesiček 3, Milošević 8, Janković 9, Jefferson 19, Hrovat 13, Stopar 1.
Krka: Rebec 12, Curry 12, Kastrati 11, Rojc 1, Škedelj 2, Dimec 6, Čebular 8, Ritlop 5, Eliott 7.

V prvem polčasu si nobena od ekip ni ustvarila večje prednosti, tretji četrtini pa so pobudo prevzeli Ljubljančani. Med 23. in 26. minuto so s serijo 11:0 pobegnili na 55:42, prednosti pa niso več izpustili iz rok.

Krka je v tem času zapravila štiri napade, ob košu Devina Oliverja pa zmajem podarila še dodatni prosti met. Trener Dejan Mihevc je skušal z menjavami, a se tudi to ni obrestovalo.