Olimpija v končnici do zmage v Laškem

Košarkarji Petrol Olimpije so v sedmem kolu Lige Nova KBM dosegli svojo peto zmago v državnem prvenstvu v tej sezoni in se tako na reprezentančni odmor podajajo z dvema zaporednima zmagama v razmaku 49 ur. Zlatorog so Zmaji na gostovanju v Laškem odpravili z rezultatom 84:77.

Petrol Olimpija se je v Laško odpravila v nekoliko prenovljeni postavi – moštvu se je še na drugi tekmi sezone pridružil Alen Malovčič, glavno vlogo pa so znova imeli mlajši košarkarji. Svojo priložnost sta najbolje izkoristila Issuf Sanon, ki je v 29 minutah igre 15 točkam dodal šest podaj in pet skokov, ter Luka Šamanić, ki je bil s 17 točkami in devetimi skoki v 24 minutah le korak od dvojnega dvojčka.

Obračun v Treh lilijah so Zmaji v svojo korist obrnili v zadnjih treh minutah tekme. Najprej je s petimi zaporednimi točkami udaril Miha Lapornik (80:76), sledilo je še polaganje Šamanića (82:76), blokada Jana Rebca, končni rezultat tekme, 84:77 v korist Ljubljančanov, pa je z zabijanjem v sami končnici postavil Aleksandar Lazić

Pred košarkarji Petrol Olimpije je zdaj nekajdnevni reprezentančni odmor, med katerim bosta aktivna Blaž Mesiček, ki bo nosil dres slovenske reprezentance, in Issuf Sanon, ki bo zaigral za Ukrajino, prav Slovenija in Ukrajina pa se bosta v četrtek srečali na uvodni tekmi prihajajočega kvalifikacijskega cikla za svetovno prvenstvo 2019. Na parket se bodo Zmaji znova vrnili 4. decembra, ko bodo gostovali pri ljubljanski Iliriji.

Chris Thomas, trener Zlatoroga:
Danes smo igrali s praktično petimi igralci in se uspešno kosali z Olimpijo. Čestitke igralcem za borbo.”

Saša Nikitović, glavni trener Petrol Olimpije:
»Zelo dobra predstava košarkarjev Zlatoroga, ki so dokazali, da je parket Treh lilij izjemno neugoden za vse gostujoče ekipe. Zaigrali so moško in se borili do zadnjih sekund tekme. Mi smo imeli na obračunu z Laščani več sreče, kot pameti, mislim pa, da je bila ta tekma za nas zelo dobra učna ura, in da se takšna predstava ne bo več ponovila.«