Olimpija v Eurocupu nima več prostora za spodrsljaje

Rubrika: Eurocup

Ljubljanski košarkarji so v 4. kolu last32 faze Eurocupa s 84:90 izgubili na gostovanju pri Bayernu. V drugem polčasu so prikazali precej boljšo predstavo kot v prvem in nekajkrat celo zapretili Nemcem, a je bila obramba generalno preslaba za morebitno presenečenje.

V obupnem prvem polčasu, vsaj kar se obrambe tiče, napad je bil namreč na povsem solidnem nivoju, so varovanci Aleša Pipana domačinom dopustili kar 51 točk – za gostovanje bistveno preveč. Nadaljevanje je postreglo s precej boljšim pristopom zmajev, ki so dvignili nivo defenzive in tudi borbenosti ter se vztrajno približevali, čeprav Bavarci nikdar niso povedli z veliko prednostjo.

Štimac s trojko odločil

Prek Halila Kanacevića je Unionu Olimpiji dve minuti do konca tekme uspelo priti na vsega točko (81:82), sledil je le en zadeti prosti met Vladimirja Štimca in zgrešena trojka Klemna Prepeliča, po kateri je prej omenjeni srbski reprezentant zadel, nenavadno, celo trojko. Pri izidu 86:81 je bila tekma praktično odločena.

Pipan izpostavil soliden drugi polčas

“Čestitke trenerju Pešiću in Bayernu za zmago. Odigrali dobro in hkrati težko tekmo. Zadovoljen sem lahko predvsem z borbo, ki smo jo prikazali v drugem polčasu. V prvem delu tekme nismo prikazali dobre obrambe in naredili smo preveč napak v napadu. Zgrešili smo tudi preveč odprtih metov. V drugem polčasu smo odigrali veliko boljše, zelo smo si želeli zmage, a na koncu smo bili prekratki.”

Drugi nemški predstavnik Brose Baskets je z obrestmi vrnil Dijonu za zmago v prejšnjem kolu in stopil na drugo mesto lestvice. Ljubljančani za zanesljiv preboj med 16 najboljših v zadnjih dveh obračunih tako potrebujejo domačo zmago s Francozi in uspeh v Nemčiji.